Facebook Google+ Twitter

Strzelanina w szwajcarskim tartaku. Trzy osoby nie żyją

Jak poinformowała szwajcarska policja, do zdarzenia doszło w miejscowości Menznau niedaleko Lucerny. W wyniku strzelaniny zginęły co najmilej trzy osoby, w tym napastnik. Jego motywy nie są jeszcze znane.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Menznau niedaleko Lucerny. / Fot. Print screen, Google Maps http://maps.google.pl/maps?hl=pl&tab=wlDo strzelaniny doszło na terenie zakładu przemysłu drzewnego w Menznau w środkowej Szwajcarii. Świadkowie zdarzenia mówią o szaleńcu, który zaatakował w stołówce kiedy pracownicy jedli śniadanie. W wyniku zdarzenia zginęły co najmniej trzy osoby, w tym sam napastnik, a sześć innych zostało rannych. Wcześniej szwajcarskie media podawały informacje o co najmniej pięciu zabitych i kilku rannych.

Jak wynika z ustaleń policji, strzały padły po godzinie 8. Usłyszeli je okoliczni mieszkańcy. Funkcjonariusze nie ujawniają więcej informacji na temat zajścia. Motywy sprawcy nie są jeszcze znane, ale lokalne media ujawniają informację, że może chodzić o kwestie finansowe. Jak podaje TVN24.pl, zakład kilka dni wcześniej miał poinformować pracowników, że ma problemy, ale nie wiadomo / Fot. EPA / URS FLUEELER czy groził zwolnieniami.

Debata nad dostępnością broni w Szwajcarii zaczęła się po tym, jak w styczniu mężczyzna zabił pięć osób w miasteczku Daillon. Zgodnie ze szwajcarskim prawem broń bez pozwolenia może kupić mężczyzna, który odbył służbę wojskową. Pozostali obywatele po ukończeniu 18. roku życia muszą złożyć wniosek do MSW. Jak wynika z szacunków, co najmniej jedną sztukę broni posiada 1/3 z ośmiu milionów Szwajcarów.

Zarejestruj się i napisz artykuł

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.