Facebook Google+ Twitter

Strzelec - celnie w schemat

Oto kolejny film z serii: zabili go i uciekł. Człowiek demolka kontra agencje rządowe. Czy warto go obejrzeć?

W przypadku filmów sensacyjnych od wielu lat powiela się schematy. W końcu trudno o coś oryginalnego, kiedy z góry wiadomo, że mają być wybuchy, co najmniej jedna skąpo ubrana kobieta, masa trupów, szczypta humoru i happy end... Filmów tego typu mamy w sezonie co najmniej kilka. Czy warto więc iść na "Strzelca"?

Warto z kilku przyczyn. Po pierwsze, co ostatnio rzadkie, scenariusz jest ciekawy. Nie chcę zdradzać o co w filmie chodzi, ale mamy do czynienia właściwie z kilkoma zakończeniami, a scena finałowa nie jest taka, jak można by się spodziewać...

Po drugie, film jest dobrze zrobiony. Nie ma dłużyzn i nie nudzi. Dialogi nie brzmią sztucznie, co jest częstym "grzechem" filmów akcji. Co znamienne "Strzelec" nie epatuje także "amerykańskością" w tanim wydaniu, co do niedawna było obowiązkowe. Amerykańska flaga nie powiewa w tle, rząd nie jest dobry, agencje są nieudolne, a politycy kupują i sprzedają co się da. Brzmi znajomo, prawda?

Po trzecie, efekty specjalne. Dawno nie widziałem tak dobrze zrobionego filmu, gdzie pierwsze skrzypce grała broń, jakby na to nie spojrzeć, ręczna. Pirotechnika pierwsza klasa, żadnych uproszczeń. Co nieco nawet się można było o broni snajperskiej dowiedzieć. Jest to tym cenniejsze, że z reguły w tego typu produkcjach, paradoksalnie, pomimo ton łusek i ołowiu, wiemy tylko, że to było coś szybkostrzelnego.

Po czwarte, film ma klimat. Tutaj najtrudniej jest opisać co przemawia za "Strzelcem". Bo w końcu jak przelać na papier wrażenie, że wszystko jest jasne, zakończenie już znam (choć popcorn jeszcze ciepły), a nagle się okazuje, że to jednak nie tak? Takich zaskoczeń, na tym filmie spotkało mnie kilka. A przecież to tylko powielenie schematu....

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.