Facebook Google+ Twitter

Strzeż się chińskich ubrań. Mogą zawierać substancje grzybobójcze

Okazało się, że chińskie ubrania sprzedawane na targu w L'Aigle w Normandii zawierają groźną substancję grzybobójczą. Ofiarą padła 4 - letnia dziewczynka, która trafiła w bardzo poważnym stanie do szpitala.

 / Fot. Bill Bradford, Creative Commons Attribution 2.0 Generic Jak podaje RMF FM24 we Francji odkyto, że chińskie ubrania sprzedawane na bazarze w L'Aigle w Normandii szkodzą zdrowiu, ponieważ zawierają groźną substancję grzybobójczą. Odnotowano już pierwszą ofiarę. Jest nią 4 - letnia dziewczynka, która nosiła na sobie sukienkę zakupioną w tym właśnie miejscu. Ostatecznie w ciężkim stanie trafiła do szpitala.

Jak się okazało, sukienka miała w sobie fumaran dimetylu, który powoduje ostre reakcje alergiczne, takie jak: puchnięcie całego ciała, poważne problemy oddechowe i wysypkę na prawie całej skórze.

Wykorzystywanie tego składnika jest zakazane w Unii Europejskiej: "UE wprowadza zakaz stosowania fumaranu dimetylu (DMF) w produktach konsumpcyjnych codziennego użytku, takich jak kanapy i buty", ponieważ jak podkreśla Megdalena Kunewa, komisarz UE ds. konsumentów "w kwestiach dotyczących bezpieczeństwa nie ma miejsca na kompromisy."

Instytucje konsumenckie domagają się dokładniejszych kontroli produktów "Made in China". Celnicy tłumaczą się, że nie są w stanie wykryć wszystkich substancji chemicznych, które zawierają produkty transportowane do Francji, a na metkach nie są oznaczone.

To nie pierwszy problem z chińskim towarem jaki pojawił się we Francji. Jakiś czas temu problemy zdrowotne mieli klienci, którzy zakupili tanie chińskie buty. Na ich stopach pojawiły się zmiany, które przypominały poparzenia. Poza tym, podobne reakcje pojawiły się u osób odpoczywających na chińskich kanapach.

Patrząc na fora internetowe, niektórzy konsumenci mają świadomość, że "tanie" nie zawsze znaczy "dobre". Użytkownik Misia pisze: "Chińczycy idą na szybkość i żeby było tanio. Ich produkty nie zawsze są dobre. I czasem mają dużo chemii (żeby było taniej i żeby produkty się nie psuły)." Mimo to, tanie produkty "Made in China" cieszą się dużym powodzeniem ze względu na niskie ceny.
Czy powinniśmy zacząć się ich obawiać?
Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.