Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2035 miejsce

Strzyżenie owiec

Wiadomo, że owce się wypasa, a potem się strzyże, na wszystko jest odpowiednia pora. Tylko owcę – obywatela strzyże się właściwie, na różne sposoby, non stop.

Wakacje nie sprzyjają raczej zbyt poważnym rozważaniom, no bo pogoda, słonko i w ogóle. Ale kolejne dni przynoszą kolejne, coraz bardziej niesamowite i wręcz niewiarygodne wiadomości w głośnej, można napisać, złotej aferze.
Ogólnie to obywatel, jak ta owca, jest strzyżony, rozgląda się zatem, gdzie tu swoje ciężko zarobione pieniążki umieścić. No bo przecież cały czas jakieś pomruki i pogłoski, że z tymi emeryturami to nie wiadomo jak będzie, że kryzys idzie i w ogóle jak nie oszczędzisz, to miał nie będziesz. Niestety, nie ma lekko, w bankach podatek od odsetek, jak do tego podatku aktualną inflację dołożymy to marnie nasze oszczędności wyglądają. Ludziska zatem szukają, gdzie by tu te swoje oszczędności z lekką chociaż górką przechować. No i tutaj schody się zaczynają, bo jak już znajdziesz obywatelu i umieścisz, to się może okazać, że kasa gdzieś wyparowała i w zasadzie nikt specjalnie winien tej sytuacji nie jest. Wszyscy szeroko oczy otwierają, potępiają i w ogóle, a kasy nie ma.

My, podatnicy, płacimy podatki i to całkiem spore, a Państwo powinno organizować, koordynować, pilnować i w ogóle ułatwiać nam życie. Tymczasem chyba ciągle aktualna jest słynna wypowiedz księcia Bogusława z „Potopu”, że Rzeczpospolita to płat czerwonego sukna, każdy ciągnie w swoją stronę i próbuje wydrzeć jak największy kawałek dla siebie. Nie jest to specjalnie trudne, bo w naszym kraju, jak dzieją się naprawdę poważne i karygodne rzeczy, to właściwie nikt za nie odpowiada. Każdy, kto powinien nadzorować i kontrolować ma swoje mniej lub bardzie bezsensowne wytłumaczenie i to wytłumaczenie jest akceptowane. Podanie się do dymisji, bo się coś ewidentnie schrzaniło, zaniedbało czy zaniechało działań, z takich czy innych powodów, to już w ogóle relikt zamierzchłych czasów. Czy szeroko rozumianej opinii publicznej taki pogłębiający się stan przeszkadza? Niestety, afery spowszedniały, właściwie chyba każdy numer można u nas wyciąć.

Wciska się nam codziennie medialnie i nie tylko, różne ciemnoty inteligencję siedmiolatka obrażające, rzeczywistość realna odjechała o lata świetlne od oficjalnej. Jak długo ten stan może jeszcze trwać i dokąd nas to doprowadzi?

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

do Grzegorz Wink - zgadzam się, Państwo nie tylko nie jest przyjazne ale nie realizuje sporej części swoich funkcji, co m.in złota afera uwudoczniła. Teraz podobno jak kombinować to powyżej miliona i jest luzik

Komentarz został ukrytyrozwiń

Za czasów PRL posiadany samochód można było bez problemu wyrejestrować i postawić sobie na ogródku po czym po np 20 latach zarejestrować z powrotem, albo wykręcić z niego wszystkie części a metal odwieźć do składnicy złomu.
Teraz tak nie wolno. Albo trzeba tych 20 lat płacić OC, albo jeśli się wykręci części przed oddaniem auta na złom to za każdy brakujący kilogram należy dopłacić złomowisku 10 złotych, a do tego jeszcze w przepisach jest że:
wymontowywanie na własną rękę części nadających się jeszcze do użytku jest wykroczeniem karanym mandatem do 12 000 złotych.
To tylko jeden z wielu idiotycznych przepisów wprowadzonych pod pozorem, że tego Unia wymaga. A wcale tak nie jest. Tak jak u nas w czasach PRL jest aktualnie w Niemczech i jakoś nikt na tym nie traci.
Aktualne nasze państwo niestety jest skrajnie nieprzyjazne obywatelowi. Bardziej niż był PRL. Polikwidowane zostały różne pomagające obywatelom pomysły, za to wzrosły wymagania. Policja nie łapie osób łamiących przepisy tylko te jeżdżące za szybko, a rząd w stawianiu fotoradarów widzi źródło zysków do budżetu (!!).

Komentarz został ukrytyrozwiń

do Jolka - skoro poruszyła Pani także motyw sycylijski to proponuję porównać koszty budowy kilometra autostrady na Sycylii (tunele i wiadykty bo teren w dużej części górzysty) i kilometra autostrady w naszym nizinnym kraju.

Komentarz został ukrytyrozwiń

do Maria Jaworska - podatki płacimy przecież zakupując każdy produkt, bo podatek jest w jego cenie, obciązenia podatkowe, w stosunku do wartości nabywczej naszych płac, są ponadnormatywne ale jak społeczeństwo to przełyka to dlaczego nie przyciskać go dalej zamiast racjonalizować wydatki?

Komentarz został ukrytyrozwiń

do Jolka - Szanowna Pani nieprawidłowości zadarzają się wszędzie to fakt, ale jak się przekroczy pewien poziom zaczyna sie rozkład Państwa, u nas ten poziom już moim zdaniem przekroczono, gdzie odpowiedzialność odpowiedzialnych? Kto traci pracę i majątek za swoje działania czy zaniechania? A książe rzeczywiście wypowiadał się krytycznie o społeczeństwie, teraz też społeczęństwo przecież wybrało swoich przedstawicieli i społeczeństwo akceptuje różne wałki, nawet Pani podejmuje próbę usprawiedliwiania patologii, proszę sobie odpowiedzieć dlaczego?

Komentarz został ukrytyrozwiń

No Nie.Na Twoją głupotę jest-łyknij sobie to może rozumu przybędzie.Tu się dyskutuje a nie obraża.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jolka
  • Jolka
  • 22.08.2012 17:39

Myślę ,że słowa księcia nie pasują do treści , który krytycznie wypowiadał się właśnie o społeczeństwie !

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jolka
  • Jolka
  • 22.08.2012 17:36

Szanowny Autorze , czy doprawdy ludzie muszą być nieuczciwi ? Każdy , kto chce zrobić coś złego jest nie do upilnowania .
Albo mamy mieć demokrację albo państwo policyjne.
Żadne rządy na całym świecie nie dają sobie rady z przestępcami . Tak jest od wieków . Wobec sycylijskiej mafii to Amber Gold mały pikuś i ujęty.

Komentarz został ukrytyrozwiń
No Nie
  • No Nie
  • 22.08.2012 17:29

@ P Jaworska , NA PANI GŁUPOTĘ NIE MA LEKARSTWA ! Radzę poczytać o składkach i ile za panią daje pracodawca i jak ten mechanizm działa .Państwo do pani dokłada. Radzą otworzyć swoją firmę .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja nie chcę ale coraz mniej mi się to podoba.Prosty przykład-płace składkę i na rentę i na emeryturę.Ale tylko jedno świadczenie dostanę-drugie kradnie mi Państwo i przepada to w worku bez dna.Nie wspomnę o kilku podatkach którymi jesteśmy obciążani.Pętla się zaciska-ile jeszcze wytrzymamy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.