Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20127 miejsce

Strzyżew. Festyn Sołecki w majowym upale

Festyn Sołecki organizowany w gminie Łuków, od sześciu lat, jest najlepszą okazją do wyrażenia uznania i podziękowania za umiejętne wykorzystanie aktywności mieszkańców służącej poprawie gospodarki i warunków życia lokalnej społeczności.

 / Fot. Archiwum UG ŁukówTytuł Super Sołtysa Gminy Łuków 2014 r. wywalczyła Wiesława Sulej, sołtyska miejscowości Jeziory. W konkursie rywalizowała z Barbarą Kępką ze Strzyżewa, Bożeną Osiak z Zalesia, Stanisławem Czubaszkiem z Dąbia i Radosławem Nowickim z Łazów.

Poważnym paniom i panom sołtysom przyszło zmierzyć się z zadaniami, w których pojawiły się wątki humorystyczne.

Rzucano kapeluszem, pisano dyktando sołtysa. Należało rozpoznać wiejskie dźwięki, podać tytuł przyśpiewki lub piosenki ludowej, zrobić korale czy zostać specjalistą od przelewania z pełnego w próżne.

Tegoroczny festyn odbył się w Strzyżewie. Miejscowości, której nazwa wymieniona została w 1448 r. w dokumencie biskupa krakowskiego Wojciecha Jastrzębca.

Mszę w intencji sołtysów odprawił ks. kanonik Antoni Przybysz proboszcz parafii w Zarzeczu Łukowskim. Następnie poświęcił boisko sportowe oraz nową wiatę, która będzie służyła mieszkańcom podczas różnego rodzaju imprez i spotkań plenerowych.

 / Fot. Archiwum UG ŁukówW części artystycznej uroczystości wystąpiły zespoły działające na terenie gminy Łuków: „Jagódki” ze Żdżar, „Zalesianki” z Zalesia – istniejące już od kilku lat oraz nowe, działające zaledwie od kilku miesięcy - „Niezapominajki” z Dminina i „Kumpele” z Gręzówki, które wróciły właśnie z wycieczki Wrocław-Wambierzyce – Praga.

 / Fot. Archiwum UG ŁukówUczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum w Strzyżewie przygotowani przez nauczycieli: Renatę Zaremba, Urszulę Truś – Rzymowską, Martę Galińską – Mądry, Beatę Zarzycką, Renatę Pyckę, Barbarę Wróbel, Agnieszkę Rzymowską i Ewę Niewęgłowską zaprezentowali swoje talenty recytatorskie/ w języku polskim i angielskim/, wokalne oraz taneczne.

Doskonałą zabawę zapewnił młodzieżowy kabaret „Lookoff” z Zalesia czyli Olga Suchodolska, Aleksandra Krukow i Natalia Karwowska, działający pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury.

 / Fot. Archiwum UG Łuków- Podczas święta sołtysów nie mogło zabraknąć słów podziękowania i gratulacji dla tych, którzy każdego dnia działają społecznie na rzecz swoich miejscowości- podkreśliła w komunikacie Katarzyna Kuć z Urzędu Gminy.

Życzenia i gratulacje sołtysom z gminy Łuków złożyli: starosta łukowski Janusz Kozioł, przewodniczący Rady Gminy Tadeusz Federczyk i wójt Mariusz Osiak.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.