Facebook Google+ Twitter

Stu najbardziej wpływowych ludzi świata

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-02 22:26

Amerykański magazyn "Time" ogłosił doroczną listę 100 najbardziej wpływowych osób na świecie. Znaleźli się na niej między innymi duchowy przywódca Tybetańczyków, Dalajlama, były brytyjski premier Tony Blair oraz amerykańscy aktorzy - Angelina Jolie i Brad Pitt.

Lista 100 najbardziej wpływowych postaci magazynu "Time" obejmuje polityków, naukowców, artystów i ludzi mediów. Są na niej przedstawiciele 23 krajów świata. Wśród liderów politycznych, poza Dalajlamą i Tonym Blairem, na liście znaleźli się kandydaci w amerykańskich wyborach prezydenckich: Barack Obama, Hillary Clinton i John McCain. Są na niej także obecny prezydent Stanów Zjednoczonych, George Bush, oraz ustępujący rosyjski prezydent, Władimir Putin.

Aktorska para Angelina Jolie i Brad Pitt zostali wyróżnieni w kategorii "Bohaterowie i pionierzy". Magazyn "Time" docenił fakt, że nie tylko mówią o wspieraniu biednych krajów, ale aktywnie angażują się w pomoc ich mieszkańcom. Amerykański magazyn wyróżnil też działalność społeczną byłego tenisisty Andre Agasiego, kolarza Lance'a Armstronga oraz piosenkarza Petera Gabriela.

W kategorii "naukowcy i myśliciele" na liście "Time'a" znalazł się między innymi twórca popularnego serwisu internetowego Facebook, 23-letni Mark Zurkerberg. To właśnie jego idea została skopiowana przez założycieli niezwykle popularnego w Polsce portalu społecznościowego Nasza Klasa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.