Facebook Google+ Twitter

Studenci będą dyskutować o "Cesarzu" Kapuścińskiego

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-04-09 18:27

"Cesarz - Ryszarda Kapuścińskiego. Recepcja dzieła w Polsce i Hiszpanii". Pod takim hasłem w dniach 15-16 kwietnia w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego (ul. Joliot-Curie 15) odbędzie się konferencja naukowa.

Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego. Fot. G.Frąc / Fot. Grzegorz FrącCesarz - Ryszarda Kapuścińskiego. Recepcja dzieła w Polsce i Hiszpanii to konferencja nie tylko dla studentów, ale także dla innych osób, zainteresowanych twórczością polskiego reportażysty. W związku z zaplanowaną na konferencji obecnością Artura Domosławskiego, autora kontrowersyjnej biografii Kapuściński non-fiction spodziewać się należy ciekawej dyskusji.

Wśród pozostałych prelegentów będą prof. Kazimierz Wolny-Zmorzyński, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, dr Jędrzej Morawiecki, autor słynnego Przewodnika Syberyjskiego, a także Leszek Budrewicz, Jacek Antczak, Piotr Załuski i inni.

Na konferencji przewidziana jest także obecność profesorów z Uniwersytetu w Elche. Swoje przybycie potwierdziła również Alicja Kapuścińska, żona reportażysty.

Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UWr, a także studenckie koło naukowePRima via zapraszają wszystkich zainteresowanych na spotkanie 15-16 kwietnia i zachęcają do udziału w dyskusji na temat Ryszarda Kapuścińskiego.

Więcej informacji na temat konferencji: http://www.dziennikarstwo.uni.wroc.pl

www.primavia.wordpress.comWybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Zapowiada się ciekawe spotkanie. Ostatnio czytałem książkę Pana Domosławskiego o Kapuścińskim. Z tego co mi wiadomo autor gościł też niedawno w warszawskim BUW ie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jestem zainteresowany.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.