Facebook Google+ Twitter

Studenci będą podpisywać umowy z uczelniami

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2006-09-24 20:31

Studenci płatnych kierunków będą od października podpisywać umowy z uczelniami. To efekt ubiegłorocznego raportu Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta.

fot. Agnieszka Łuczakowska/Dziennik Zachodni Urząd zarzucił prywatnym uczelniom nadużycia przy opłatach za studia. Chodzi głównie o zmianę programu zajęć i warunków studiowania oraz o wysokie odsetki za opóźnienie w płaceniu czesnego.

Od nowego roku akademickiego zarówno program nauki jak i wszystkie sprawy finansowe będą spisywane w umowach. Szef Parlamentu Studentów Arkadiusz Doczyk podkreśla, że dzięki dokumentom, nadużycia ze strony uczelni nie będą już nagminne. – Jeśli takie sytuacje będą miały miejsce, to student będzie mógł dochodzić swoich praw w sądzie cywilnym – dodaje.

Artur Lompart z Uniwersytetu Warszawskiego podkreśla, że umowy będą działać w obie strony i chronić również interesy uczelni. – Będziemy spać spokojnie, bo umowy będą regulować sposób rezygnacji ze studiów i kwestie opłat – mówi Lompart.

Obowiązek podpisywania umów dotyczy tylko płatnych kierunków, ale nie jest wykluczone, że niektóre uczelnie wprowadzą go także na studiach bezpłatnych. Takie rozwiązanie zaproponowali już studenci na Uniwersytecie Warszawskim.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Bardzo dobrze! Też przez rok byłęm studentem zaocznym na UŚ, więc inicjatywę popieram.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.08.2006 22:22

Popieram! Podpisuję się pod taką umową rękami i nogami.
Student studiów zaocznych Uniwersytetu Śląskiego [Sosnowiec]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.