Facebook Google+ Twitter

Studenci chcą, aby uczelnie podpisywały z nimi umowy

Uczelnia już na początku roku akademickiego powinna przedstawić studentowi koszt studiów, katalog opłat, a także zobowiązać się do tego, że nie zlikwiduje danego kierunku. Umowy zawierające te postulaty chcą wprowadzić w życie sami studenci.

 / Fot. Fot. Zelman Menashi/Creative Commons Attribution 2.0 GenericRada Studentów (najważniejszy organ Parlamentu Studentów RP) już w czwartek przedstawi swoje postulaty prof. Katarzynie Chałasińskiej-Macukow, przewodniczącej Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Przygotowali oni różne warianty umowy, od bardziej dokładnej, niemal idealnej, po wariant minimum. Jeżeli będzie taka możliwość, studenci chcą negocjować z rektorami możliwe warunki umów.

Członek Parlamentu Studentów, Tomasz Lewiński, stwierdził, że każdy student powinien móc podpisać umowę z uczelnią - bez względu na to, czy sam opłaca swoje studia, czy robi to skarb państwa. Podkreśla jednocześnie, że władze uczelni powinny złożyć pisemną gwarancję o utrzymaniu kierunku do momentu ukończenia studiów przez daną osobę lub przez czas przewidziany ustawą.

Źródło: www.tvp.pl

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

ela
  • ela
  • 24.11.2011 22:51

a mnie to "bujanie sie" z umowami smieszy. przeczytalam juz kilka artykulow na ten temat - ze uczelnie nie chca, ze niepotrzebne itd. polecam wybrac szkoly prywatne - tam umowa to norma. gwarantuja wysoki poziom i zachowanie fair. studiuje juz drugi rok na almamer i dzieki temu dokumentowi nie tylko mam poczucie bezpieczenstwa, ze komus cos sie odmieni, ale widze tez jak uczelnia pozytywnie i szybko zmienia sie, zeby utrzymac swoich studentow i przyciagnac nastepnych. nie wiem, czy zyczyc tego uczelniom panstwowym, na pewno jednak jestem dumna, ze moja uczelnia jest tutaj o krok (i to duzy) przed uczelniami ponoc prestizowymi - panstwowymi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Studenci mają rację. Może wtedy nie dochodziłoby do takich sytuacji, jak brak miejsc siedzących w sali wykładowej lub zajęcia w piątek przed południem na studiach dla pracujących.

Komentarz został ukrytyrozwiń
sam
  • sam
  • 25.10.2011 03:23

najważniejszym organem PSRP jest Zjazd!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.