Facebook Google+ Twitter

Studenci debatują o wprowadzeniu euro

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-25 07:04

Studenci postanowili przejąć od polityków inicjatywę w kwestii terminu i warunków przyjęcia w Polsce waluty euro. We wszystkich polskich województwach odbędzie się kilkadziesiąt debat na temat plusów i minusów przyjęcia wspólnej europejskiej waluty.

Bartek Banaszak z Parlamentu Studentów Rzeczpospolitej Polskiej powiedział, że w środowisku studenckim potrzebne są debaty publiczne, nie tylko związane ze szkolnictwem wyższym. Jego zdaniem, kwestia wprowadzenia euro jest bardzo ważnym tematem społecznym i studenci powinni na ten temat rozmawiać. Organizatorzy zapewniają, że debaty będą bezstronne i argumenty różnorodnych rozmówców mają tylko pomóc studenckiej braci wyrobić sobie pogląd w tej sprawie.

Bartek Banaszak podkreśla, że obiektywizm debat mają zapewnić eksperci i nauczyciele akademiccy, którzy mają różne poglądy na temat zasadności i terminu wprowadzenia w Polsce europejskiej waluty. W jego opinii, studenci spierają się, na jakich warunkach przystępować do euro i czy przeprowadzić w tej sprawie referendum.

Sławomir Sokołowski z Fundacji Universitatis Varsoviensis, która sprawuje pieczę nad kampanią, przekonuje, że kwestia przystąpienia do unii monetarnej jest jednym z najważniejszych obecnie wyzwań dla Polski. Sokołowski powiedział, że bez debat z udziałem studentów, nie będzie się rodzić kultura polityczna, a obywatele nie będą w pełni świadomie uczestniczyli w życiu naszego kraju.

Pierwsza debata odbędzie się w poniedziałek (27.04) o godzinie 17.00 na Uniwersytecie Warszawskim. Organizują ją między innymi Niezależne Zrzeszenie Studentów, Parlament Studentów RP oraz Fundacja Universitatis Varsoviensis.

Studentów wsparł Narodowy Bank Polski - nie tylko merytorycznie, ale także finansowo. Na organizację debat NBP przekazał 250 tysięcy złotych.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.