Facebook Google+ Twitter

Studenci dla powodzian

Zmniejszeniem tragicznych skutków powodzi nie zajmowały się tylko służby państwowe, do akcji włączyli się również studenci z Wrocławia, umacniając wały na Kozanowie. Ale to nie koniec ich aktywności.

Punkt zbiórki we wrocławskiej siedzibie ZSP, w Pałacyku przy ul. Kościuszki / Fot. Sebastian OttenbreitZrzeszenie Studentów Polskich w ciągu zaledwie kilku godzin zmobilizowało wrocławskie środowisko akademickie do podjęcia ogólnopolskiej inicjatywy niesienia pomocy ofiarom klęski żywiołowej. Po 3 godzinach w internecie została opublikowana strona zawierające niezbędne informacje dla osób, które chcą włączyć się do akcji. Internauci zajęli się promocją idei na swoich stronach internetowych.

Do Zrzeszenia Studentów Polskich spływają oferty pomocy z całego kraju. - Jesteśmy ciekawi efektów akcji. My, jako studenci, zrobimy wszystko, co będziemy mogli. Liczy się zarówno pomoc finansowa, jak i ręce gotowe do pracy - mówi Dominika Suchocka - Rektor, wiceprzewodnicząca Rady Naczelnej ZSP. Zostały utworzone dwa punkty zbiórek we Wrocławiu i w Warszawie, gdzie gromadzone są środki czystości, chemiczne, ubrania, żywność. Można przynosić też rzeczy, które następnie zostaną sprzedane na kiermaszu. Wszystkie zebrane dary i pieniądze studenci rozdysponują w porozumieniu z Polską Akcją Humanitarną, Polskim Czerwonym Krzyżem i Caritasem.

Informacje na temat studenckiej inicjatywy Studenci Dla Powodzian Wielka Mobilizacja Środowisk Akademickich można znaleźć pod
tym adresem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.