Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

602 miejsce

Studenci dziennikarstwa po raz 9. przyznali swoje nagrody

Największymi zwycięzcami tegorocznej edycji plebiscytu MediaTory jest redakcja "Gazety Wyborczej", do której trafiły cztery statuetki. Najważniejszą z nich, czyli AuTORytet odebrał Adam Michnik.

Gala rozdania MediaTorów odbyła się ponownie w Auditorium Maximum UJ / Fot. materiały prasoweRedaktor naczelny największego w Polsce dziennika, podkreślił znaczenie otrzymanego wyróżnienia od adeptów dziennikarstwa. - To dowód na to, że droga którą obraliśmy 26 lat temu wciąż jest słuszna - nie krył Adam Michnik. Były opozycjonista ze statuetką w ręku odwoływał się również do bieżącej sytuacji politycznej i dodał, jak ważne jest zachowanie wolności i pluralizmu medialnego. Przyznanie AuTORytetu dla naczelnego "Gazety Wyborczej" spotkała się z krytyką organizatorów plebiscytu w internecie, a przed Auditorium Maximum UJ, gdzie odbywała się gala, kilka osób protestowało przeciwko nagrodzie dla Michnika.

Studenci dziennikarstwa z całej Polski uhonorowali również trzy postacie publikujące na łamach "Gazety Wyborczej". Publicysta Grzegorz Sroczyński wygrał w kategorii NawigaTOR, a za felietony w dodatku Wysokie Obcasy nagrodę InicjaTORa otrzymała Dorota Wellman. Natomiast Piotr Ibrahim Kalwas zyskał uznanie młodych reportażem „Milczenie owiec. Kalwas o uboju rytualnym”, zdobywając wyróżnienie ProwokaTORa.

Statuetki trafiły również do przedstawicieli innych redakcji. Reporter TVP Info Rafał Stańczyk zdobył najwięcej głosów w kategorii TORpeda za reportaż o akcji ratunkowej po trzęsieniu ziemi w Nepalu, w której udział wzięli polscy strażacy i lekarze. Prawdziwym weteranem MediaTORów okazał się Tomasz Patora z Superwizjera TVN, który po raz trzeci otrzymał nagrodę z rąk studentów. Tym razem wyróżniono go za reportaż „Krematorium bezcześciło zwłoki?”, który wyjawił na światło dzienne nieludzkie praktyki stosowane przez zakłady pogrzebowe.

Wśród laureatów znaleźli się również Ewa Ornacka i Piotr Pytlakowski, którzy od lat ujawniają sekrety polskiej mafii i świata przestępczego. W kategorii ObserwaTOR nie mieli sobie równych za książkę „Wojny kobiet. Rzuciły wyzwanie sądom, policji i mafii”. Tymczasem za reportaż o tanzańskich albinosach, którzy w swojej ojczyźnie muszą żyć z piętnem inności i z niepokojem w każdy dzień studenci wyróżnili Martynę Wojciechowską i Marka Kłosowicza. Dokument "Ludzie duchy" przyniósł im nagrodę ReformaTORa. Wśród duetów, które sobotniego wieczora pojawiły się na scenie Auditorium Maximum trzeba również wspomnieć o dziennikarzach radia RMF - Katarzynie Wilk i Kamilowi Baleji. Prowadzący audycję "Lepsza połowa dnia" zdobyli najwięcej głosów w kategorii AkumulaTOR.

Kolejna gala rozdania studenckich nagród dziennikarskich zgromadziła ponad tysiąc gości. - Plebiscyt nie mógłby się odbyć gdyby nie wytrwałość i zaangażowanie 40-osobowej grupy studentów - członków Koła Naukowego Studentów Dziennikarstwa i Stowarzyszenia MediaTory. Idea Plebiscytu obecna jest w całej Polsce również dzięki ogromnej pomocy i zaangażowaniu Koordynatorów działających na uczelniach partnerskich - komentuje Ewelina Bochenek, koordynator główny plebiscytu.

(mat. prasowe)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

p. Piotrze! Jak pan może pisać o red. Adamie Michniku że to "byłu opozycjonista" kiedy w tak głebokiej opozycji jak jest teraz teraz nie był chyba od 40 lat!
"Redaktor naczelny największego w Polsce dziennika, podkreślił znaczenie otrzymanego wyróżnienia od adeptów dziennikarstwa. - To dowód na to, że droga którą obraliśmy 26 lat temu wciąż jest słuszna - nie krył Adam Michnik. Były opozycjonista ze statuetką w ręku odwoływał się również do bieżącej sytuacji politycznej i dodał, jak ważne jest zachowanie wolności i pluralizmu medialnego."

Czytaj wiecej: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.