Facebook Google+ Twitter

Studenci mówią „nie” kryzysowi

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-29 09:15

"Kryzys" to słowo odmieniane przez wszystkie przypadki. Od kilku miesięcy to słowo nie schodzi z ust Polaków. Trójka studentów z Uniwersytetu Jagiellońskiego postanowiła walczyć z kryzysem, lecz w nieco inny sposób.

Studenci założyli stronę internetową antykryzysowi.pl, na której zachęcają do wyrażenia sprzeciwu wobec słowa "kryzys". Ponad 2 tysiące internautów przyłączyło się do protestu. Zdaniem pomysłodawców inicjatywy, politycy używając słowa "kryzys", manipulują opinią społeczną i wykorzystują recesję gospodarczą do gromadzenia kapitału wyborczego.

Autorom antykryzysowej witryny internetowej nie podoba się, że "fala kryzysowej agitacji" wypływa z ust ekspertów, polityków i dziennikarzy. Pomysłodawcy strony internetowej przekonują, że ich inicjatywa ma zainspirować społeczeństwo do rzetelnej dyskusji na temat sytuacji w gospodarce. Ich zdaniem, ciągłe straszenie kryzysem jedynie wzmaga recesję gospodarczą.

Studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego proponują, by słowo "kryzys" zastąpić innymi pojęciami, takimi jak recesja, dekoniunktura, impas, uwstecznienie, regresja.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.