Facebook Google+ Twitter

Studenci na skrzydłach kariery

Najwyższy budynek w centrum Katowic - ALTUS, cieszył się w środę większą niż zwykle popularnością. Hall ALTUSA tłumnie wypełniali studenci śląskich uczelni, którzy brali udział w odbywających się tam Dniach Kariery.

To już kolejna edycja Dni Kariery, przygotowana przez organizację studencką AIESEC w dziewięciu największych miastach Polski. Biorą w nich udział pracodawcy z całego kraju, zainteresowani zbliżeniem studentów do swojej firmy. Poza targami, na których prezentują się pracodawcy, w ramach Dni Kariery, odbywa się też Akademia Umiejętności. Są to prowadzone przez przedstawicieli firm szkolenia z zakresu m.in. planowania ścieżki zawodowej, kreowania własnego wizerunku, radzenia sobie w procesie rekrutacyjnym, a także z zakresu Public Relations, CSR czy mediów. Chętnych nie brakuje.Organizatorzy Dni Kariery - AIESEC Polska / Fot. fot. własna

- W ubiegłym roku, w ramach Akademii Umiejętności, przeprowadzonych zostało dziewięć szkoleń w ciągu jednego dnia targowego. Zainteresowanie nimi jest tak duże, że w tej edycji zorganizowaliśmy dwadzieścia pięć szkoleń, które odbywają się w dniach 27-29 lutego - mówi Joanna Krawczyk, główna koordynatorka katowickiej edycji Dni Kariery. Dodaje również, że popularność przedsięwzięcia jest w tym roku bardzo duża, zarówno wśród studentów, jak i wśród pracodawców. - Jeśli chodzi o pracodawców, miejsc targowych nie było już w połowie stycznia. Natomiast zainteresowanie studentów będziemy dopiero badać na podstawie ankiet. W ubiegłym roku ich liczba wahała się na poziomie ok. 4 tysięcy, ale już możemy stwierdzić, że w tym roku została ona znacznie przekroczona.

Zadowoleni z organizacji targów są też pracodawcy. Dla nich jest to szansa zaprezentowania swojej firmy oraz pozyskania przychylności przyszłych pracowników - Organizacja AIESEC doskonale zdefiniowała główne korzyści płynące dla pracodawców z udziału w Dniach Kariery - mówi dr Paweł Sikora, właściciel Plastikoff Public Relations Communications, jednej z firm prowadzących szkolenia podczas Akademii Umiejętności. - Przede wszystkim firmy biorące udział w tym przedsięwzięciu prezentują się jako wzorowi pracodawcy - zabiegający o pracowników, stawiający na ich rozwój zawodowy. Także my, prowadzący niekomercyjne szkolenia, pracujemy na dobre notowania wśród studentów. Dodatkowo mamy też możliwość pozyskania przyszłych pracowników. Warto zwrócić uwagę, że w targach nie biorą udziału przypadkowi ludzie - są to studenci, którzy poświęcili swój czas, aby zapoznać się z pracodawcą i zainwestować w rozwój swoich umiejętności.

Targi cieszyły się ogromnym zainteresowaniem studentów. / Fot. fot. własnaDni Kariery skierowane są do wszystkich studentów bez względu na kierunek studiów. Coś dla siebie znajdą zarówno humaniści, jak i umysły ścisłe. Studenci chętnie korzystają z tej okazji, gromadząc się przy stanowiskach pracodawców. Można w ten sposób uzyskać informacje na temat praktyk, staży oraz ofert pracy. Warto również dowiedzieć się więcej na temat składania aplikacji oraz przebiegu procesu rekrutacyjnego. Dni Kariery dają też możliwość bezpośredniego kontaktu z pracownikami firmy i zapoznania się z jej kulturą organizacyjną.

Główna koordynatorka Joanna Krawczyk przyznaje, że w ubiegłym roku większość uczestników targów stanowili studenci Akademii Ekonomicznej. - Z racji tego, że AIESEC ma tam swoją siedzibę, łatwiej nam było wśród nich przeprowadzić promocję. Zaproszenie studentów innych uczelni na targi stanowiło dla nas wyzwanie, szczególnie, że pracodawcy poszukują nie tylko absolwentów kierunków ekonomicznych. W tym roku udało się dotrzeć również do innych śląskich uczelni.

Duża popularność Dni Kariery wśród studentów, ale również wśród pracodawców, może świadczyć o tym, że firmy coraz bardziej zabiegają o wykształconych i dbających o rozwój swojej kariery pracowników. Za nami edycja wrocławska, katowicka i krakowska. W najbliższych dniach będzie można wziąć udział w Dniach Kariery w Łodzi, Gdańsku, Toruniu, Poznaniu, Lublinie i Warszawie. Więcej informacji na stronie dni kariery.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.