Facebook Google+ Twitter

Studenci po raz czwarty nominowali dziennikarzy do MediaTorów

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-10-04 21:25

40 nominacji do MediaTorów - Studenckich Nagród Dziennikarskich ogłosili, jak co roku, studenci dziennikarstwa. W tym roku organizatorzy Plebiscytu ulepszają również formułę głosowania w najważniejszej kategorii – AuTORytecie.

O tym, do kogo powędruje statuetka MediaTorów 2010 może zdecydować blisko 7,5 tysiąca uprawnionych do głosowania studentów dziennikarstwa z całej Polski. Swoje typy wybiorą tradycyjnie w 9 kategoriach.


W kategorii NawigaTOR, gdzie nagradzani są publicyści, dzięki którym nasze poglądy zaczynają iść własną drogą, w tym roku aż 4 nominowanych to dziennikarze prasowi – wśród nich Piotr Zaremba z „Polska The Times” czy Cezary Michalski z „Krytyki Politycznej”. Zmierzy się z nimi radiowiec Kuba Strzyczkowski – dziennikarz Trójki.

ProwokaTORem roku, za odważną publikację, która daje do myślenia, ma szansę zostać Artur Domosławski za swoją głośną książkę „Kapuściński Non-fiction”. Jego kontrkandydatem jest między innymi nominowany już w poprzednich latach, ale po raz pierwszy w tej kategorii, Tomasz Sekielski i jego film dokumentalny „Władcy Marionetek”.

Z kolei nominacje do AkulmaTORa to unikalna reprezentacja różnych mediów i stylów dziennikarstwa. Do nagrody za ładowanie nas pozytywną energią pretenduje podróżniczka Martyna Wojciechowska za program „Kobieta na krańcu świata”. Zmierzy się z nią Marcin Meller, autor audycji „Mellina” w Roxy FM, ale też wizytówka „Przekroju” - rubryka „W tym tygodniu nie piszemy o…”.

O tytuł PromoTORa, za pokazywanie nowej, internetowej twarzy dziennikarstwa, walczą m. in. portal Michała Karnowskiego – wPolityce.pl, Piotr Pacewicz i jego projekt „Pociąg osobowy” oraz sportowy serwis Z czuba.pl.

W tym roku Stowarzyszenie MediaTory podjęło istotny krok w kierunku ulepszenia formuły głosowania w najważniejszej kategorii - AuTORytet. Do tej pory studenci wybierali tego laureata spośród zamkniętej listy 5 nominowanych, teraz na ankiecie znajdą 18
propozycji. Listę tworzą nazwiska pojawiające się najczęściej w zgłoszeniach uczelni partnerskich w ciągu trzech lat oraz propozycje organizatora. Ma spełniać tylko pomocniczą rolę, bo każdy głosujący może także w wolnym polu wpisać swój typ.


Najważniejsze jest dla nas właśnie to wolne miejsce. Chcemy nadać tej nagrodzie ponadczasowy wymiar. Nowa formuła kończy z konkurowaniem w tej kategorii, daje jej nowy, bliższy nazwie wymiar. Dzięki tej zmianie każdy głosujący ma wolność wyboru i może wypowiedzieć się, kto dla niego osobiście jest dziennikarskim autorytetem – tłumaczy Prezes Stowarzyszenia Anna Oborska.

MediaTory to Plebiscyt, w którym studenci dziennikarstwa 11 uczelni publicznych wybierają dziennikarzy, którzy kierują medialną lokomotywę na najwłaściwsze - z punktu widzenia przyszłego redaktora - tory. Zwycięzców poznamy na Finałowej Gali, która odbędzie się 4 grudnia 2010 w Krakowie.

W tym roku Sponsorem Głównym Plebiscytu jest Bank Zachodni WBK. Impreza została objęta honorowym patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego oraz honorowym patronatem Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego. Patronami medialnymi są Press, Mediarun oraz Radiofonia.

Pełna lista nominowanych jest dostępna na stronie internetowej www.mediatory.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.