Facebook Google+ Twitter

Studenci pomagają ofiarom wichury

13-osobowa grupa studentów z Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi przez trzy dni pomagała w usuwaniu skutków trąby powietrznej, jaka przed tygodniem przeszła przez powiat częstochowski.

Studenci WSHE w Łodzi pomagali w porządkowaniu posesji zniszczonych przez wichurę / Fot. Tomasz CieślakNajwiększe spustoszenie żywioł zrobił w miejscowościach Adamów oraz Huby i właśnie tam pojechali wolontariusze z Łodzi.
- Słyszeliśmy w mediach, że mieszkańcy tych regionów otrzymają wsparcie finansowe, ale brakuje im rąk do pracy. Obdzwoniliśmy znajomych i ci, którzy nie wyjechali chętnie przyłączyli się do akcji. Nikt nie żałował, bo mieszkańcy bardzo się cieszyli z naszej pomocy i byli nam bardzo wdzięczni. My mieliśmy ogromną satysfakcję, że mogliśmy im pomóc – mówi Marcin Saletra, student WSHE w Łodzi.

Młodzież pomagała w odgruzowywaniu zawalonych domów i budynków gospodarczych, a także przy naprawach zerwanych dachów. Transport do gminy Kłomnice zapewniły studentom władze łódzkiej uczelni. Ponadto dla mieszkańców rejonu objętego kataklizmem zabrano z Łodzi 1000 litrów wody mineralnej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Radio ZET mówiło o tym dwa dni temu :-) A i chyba coś w Dzienniku Łódzkim mi mignęło...

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ Szkoda, że inne media o tym milczą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.