Facebook Google+ Twitter

Studenci protestują przeciw zaścmiecaniu miast plakatami wyborczymi

Lubelscy studenci, zrzeszeni w Stowarzyszeniu Studentów Nauk Przyrodniczych, mają dość zaśmiecania ulic plakatami kandydatów w czasie kampanii wyborczej. W ramach sprzeciwu wystosowali apel do polityków.

Zaśmiecanie miast w czasie każdej kampanii wyborczej stało się w Polsce niechlubną tradycją. W ramach promowania swojej kandydatury, podobizny polityków w formie plakatów są porozwieszane niemal na każdym drzewie, słupie i parkanie bądź, w postaci ulotek, rozrzucane po całym mieście. Jest to tym bardziej niepokojące, ponieważ po zakończonym głosowaniu wyborczym, kandydaci niezwykle rzadko interesują się losem swoich materiałów promocyjnych. Skutkuje to przykrym widokiem zaśmieconego miasta na wiele tygodni po zamknięciu urn wyborczych.

Ta sytuacja zmusiła młodych aktywistów, zrzeszonych w Stowarzyszeniu Studentów Nauk Przyrodniczych, do wystosowania listu otwartego do posłów i senatorów z Lublina. Zawarli w niej prośbę o zaprzestanie prowadzenia kampanii wyborczej w sposób zagrażający środowisku naturalnemu.

Czytaj także: Dobrzyca. Szalona kampania plakatowa zaśmieca miasto

„Do wyprodukowania tony papieru potrzebne jest ścięcie 17 drzew. Nie można tutaj pominąć energii, wody i ropy, którą zużywa się na produkcję, drukowanie i kolportaż plakatów. Jak wynika z naszych obserwacji coraz większa cześć plakatów wyborczych drukowana jest na trwalszych a zarazem bardziej szkodliwych dla środowiska materiałach syntetycznych" – informują w opublikowanej w internecie petycji. Studenci proszą polityków, aby, świadomi szkody, jaką wyrządzają środowisku, w ramach rekompensaty, za każde 10 plakatów posadzili choć jedno drzewo.

Stowarzyszenie Studentów Nauk Przyrodniczych w swoim apelu zwraca się również do wyborców. Proszą, by „nie oddawali swoich cennych głosów na kandydatów, których podobizny znajdują się na każdym możliwym słupie lub latarni”. Argumentują, iż ci kandydaci swoim działaniem dali już przykład, jak bardzo stawiają swoje cele ponad dobro ogółu.

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.