Facebook Google+ Twitter

Studenci przeciw płatnym studiom dziennym

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-19 14:50

Inicjatywa "Przywracamy ulgi dla studentów" sprzeciwia się wprowadzaniu jakichkolwiek opłat za naukę na studiach dziennych.

Przewodniczący Komitetu Marcin Mastalerek zapowiedział, że w piątek rozpocznie się ogólnopolska akcja zbierania podpisów przeciwko planom Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Chodzi o wprowadzenie opłaty za studiowanie drugiego kierunku.

Zdaniem Marcina Mastalerka nowe rozwiązanie może być wstępem do wprowadzenia opłat za wszystkie rodzaje studiów. Tymczasem bezpłatna nauka na dwóch kierunkach dziennych jest szansą dla mniej zamożnych młodych ludzi na skuteczne konkurowanie z innymi na rynku pracy. Zdaniem przewodniczącego Komitetu pracodawcy coraz częściej wymagają od pracowników ukończenia co najmniej dwóch fakultetów.

Wcześniej inicjatywa "Przywracamy ulgi dla studentów" walczyła o większe zniżki w opłatach za przejazdy komunikacją publiczną. Pod pomysłem podpisało się 130 tysięcy młodych ludzi oraz 20 organizacji studenckich. Projekt odpowiedniej ustawy znajduje się obecnie w Sejmie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.