Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8938 miejsce

Studenci śpijmy dobrze w czasie sesji!

Sesja trwa, ty walczysz z czasem, zaczynasz uczyć się nawet w nocy. Zbyt mało czasu poświęcasz na sen? Pamiętaj, że to właśnie on pozwala odpocząć i zregenerować siły.

studencka twierdza przed sesja,pamietaj, że kiedyś
musisz sie wyspać fot. Katarzyna RyszkowiczDlaczego sen jest taki ważny?


To pytanie skierowałam do lekarza z pogotowia ratunkowego w Gdyni: „Młodzi ludzie powinni pamiętać, że jeśli dobrze się wyśpią, następnego dnia będą mieli, nie tylko więcej siły do nauki, ale również poprawi się im koncentracja. Sen to przede wszystkim odpoczynek, nie tylko ciała, ale oczu. To bardzo ważne, by o tym pamiętać. W tym czasie dużo czytacie książek i piszecie prac. Oczy szybko się męczą, szczególnie nocy. Przestrzegam przed tzw. turbodopalaczami, które mają spowodować, że nagle zaczniemy się szybko koncentrować i w równie szybkim tempie pozwolą nam się uczyć. Nic nie stanie się nagle, a zażywanie czegokolwiek bez wcześniejszej konsultacji może mieć poważne skutki uboczne, po odstawieniu takich leków możemy mieć kłopoty ze snem. Gdy ja studiowałam medycynę też miewałam bezsenne noce nauki, i po sobie wiem, że więcej to zaszkodziło niż pomogło”.


Spać jak Edison?

W czasie sesji niejeden student zazdrości Edisonowi, który miał zwyczaj spania 3 godziny na dobę i wciąż dobrze funkcjonował. Pewnie pomyślisz, że przy tak krótkim śnie, więcej czasu miałbyś dla siebie i naukę. Jednak twój organizm w jedną noc nie stanie się organizmem Edisona. Pamiętaj, że powinieneś spać tak długo ile twoje ciało tego wymaga.  Nie można zgeneralizować, że wszyscy mamy spać tyle samo. Zapotrzebowanie na sen jest sprawą indywidualną. Zależy od pory roku, stylu życia, rodzaju zajęć. W Wikipedii wyczytałam, że badania na temat tego, ile godzin śpimy, zostały przeprowadzone na ponad 1 milionie osób w Kalifornii. Wykazały one, że większość osób śpi 8-9 godzin na dobę lub 7-8 godzin.


Wskazówki na dobry sen

Spróbuj nie myśleć o egzaminach. Wycisz się wewnętrznie. Przed snem możesz wziąć kąpiel, która pomoże się zrelaksować. Staraj się eliminować, wszystko to, co powoduje u ciebie stres, nie doprowadzaj do sytuacji wewnętrznego napięcia. Ogranicz spożycie wszystkiego, co zawiera kofeinę. Głównie kawę, duża ilość kawy może źle wpłynąć na zasypianie. Rano nie budź się zbyt drastycznie głośnym budzikiem, pozwól sobie spać do woli. Nie podjadaj przed snem i porządnie wywietrz pokój. Pamiętaj musisz być wypoczęty, uczenie się na siłę w nocy, kiedy potrzebujesz snu może tylko pogorszyć sytuację a nie pomóc. Pozostaje tylko życzyć: kolorowych snów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 29.01.2007 13:24

Tak jak Endrju: nieważne jak bardzo jestem wyspany - w czasie sesji zawsze jestem senny i co więcej: zawsze wtedy mam ochotę odkurzyć w pokoju, zrobić porządek w szafie, odwiedzić koleżankę, której nie widziałem od miesięcy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zawsze śpię dobrze..w czasie sesji w szczególności...

Komentarz został ukrytyrozwiń

zgadzam się z przesłaniem tekstu, więc +.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przed egzaminami to ja mam perturbacje żolądkowe - nie da się spać :-) Nie wstawać rano? No, ale trzeba na egzamin iść...
Ja zawsze histeryzuję w sesji :]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.