Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25693 miejsce

Studenci szczecińskiego oddziału WSHE nabici w butelkę?

Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna z Łodzi łamie prawo prowadząc rekrutację oraz zajęcia w kilku miastach Polski? Uczelnia do tej pory nie posiada odpowiedniej zgody Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na prowadzenie wydziału zamiejscowego w Szczecinie. Czy studenci z tego miasta mogą zatem mówić o sobie zaledwie „kursanci”?

 / Fot. logo WSHEWyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi - uczelnia niepaństwowa, sklasyfikowana pod numerem 30. w spisie uczelni niepublicznych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Uczelnia posiada liczne wydziały zamiejscowe, m.in. w Koninie, Bydgoszczy, Wodzisławiu Śląskim, Gdańsku, Bytomiu, Słupsku, Koszalinie, Kartuzach i Szczecinie. Jednak według MNiSW uczelnia posiada uprawnienia do prowadzenia studiów I stopnia na niektórych kierunkach w wydziałach zamiejscowych jedynie w: Koninie, Bydgoszczy, Wodzisławiu Śląskim, Gdańsku i Bytomiu.

Co z pozostałymi filiami? - Są to kursy organizowane, jak wyjaśnił rektor szkoły, dla studentów studiów eksternistycznych. Osoby studiujące w systemie eksternistycznym obowiązane są do zdawania egzaminów w (łódzkiej – przyp. red.) siedzibie uczelni.

Nie jest to zgodne z prawdą bowiem studenci (a może jedynie kursanci?) szczecińskiej „filii” WSHE odbywają zajęcia na miejscu, tu zdają wszelkie egzaminy, mimo iż - według słów rektora uczelni - winni to robić w Łodzi. Bulwersujący jest również fakt, iż uczelnia nie powiadomiła przyszłych studentów, iż rekrutacja prowadzona jest na studia eksternistyczne, zapewniając ich, że tok studiów zgodny jest z ich wyborem (studia zaoczne I lub II stopnia).

Doniesienia „Kuriera Szczecińskiego” oraz lokalnej prasy z innych regionów Polski w sprawie wątpliwości prawnych, dotyczących funkcjonowania wydziałów zamiejscowych Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej, zaniepokoiły szczecińskich studentów tej uczelni.

Studiuję w WSHE w Szczecinie i szczerze mówiąc jestem strasznie zaniepokojona całą sytuacją. Zastanawiam się co teraz będzie z nami, studentami, którzy zainwestowali w tę szkołę nie tylko swoje pieniądze ale także włożyli wiele pracy, aby zdać sesję zimową - powiedziała dziennikarzowi Wiadomości24.pl pragnąca zachować anonimowość studentka szczecińskiego oddziału uczelni. - Jeżeli okaże się, że uczelnia rzeczywiście działa niezgodnie z prawem, to jakie my poniesiemy konsekwencje? A co z ludźmi, którzy już mają tytuł magistra owej uczelni? / Fot. www.wshe.lodz.pl

Na niekorzyść studentów przemawia fakt, że umowy przez nich podpisywane, sformułowane są w sposób bardzo ogólny, nie zawierają precyzyjnego stwierdzenia, że nauka odbywa się w systemie zaocznym czy też eksternistycznym, a jedynie, iż prowadzona jest „w trybie niestacjonarnym”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Mam pytanie... eksternistycznie to w najlepszym wypadku? bo ta Uczelnia ma w wielu miastach "filie" które nie są w krajowym rejestrze szkół wyższych niepublicznych. Np w ostródzie. tak naprawde szkoła istnieje i nie bo mamy zajęcia i wszyskie dokumenty z Łodzi -stara legitymacja która jest bez chipa, której nie tolerują np konduktorzy pkp, oczywiście za mandaty otrzymane od pkp szkoła zobowiązuje sie do zapłaty, ale co będzie jak otrzyma sie ten mandat a szkoła się "wypnie"). Ale w tej szkole cuda sie zdarzają, zdarzyło się że wykładowca nie dojechał i egazmin przeprowadzała sekretarka. inny wykladowca pokazał sie raz na zajeciach i zaproponowal prace zaliczeniowa w formie referatu i do konca semestru ani widu ani slychu o nim ślad zaginął... o ile wiem jest uczelnia w w-wie która robi w wielu miastach polsce wyklady multimedialnie. w w-wie wykładowca wykłada przedmiot a uczniowie/studenci/kursanci? uczestniczy na nich za pośrednictwem telewizji. a egzaminy mają w warszawie. a w Ostródzie mało że wykładowcy są z uczelni uwm to pewnie na oczy nie widzieli WSHE. może w końcu ktoś sie weżmie za to i w końcu wyjaśni tą sprawę bo naprawdę tych ludzi co mało że wkładają w tą szkołę kasę to i czas.... a po kilku latach okaze sie że mało ze włożony czas i kasa zostaną odebrane to i tytuł uzyskany w tej szkole.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.