Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

31536 miejsce

Studenci UKSW kontra "Gazeta Wyborcza"

- To "Gazeta Wyborcza" wywołała ten chaos medialny. Prasa nie może nam mówić, na jakie tematy wolno nam się wypowiadać, a na jakie nie. Media mają wielką siłę, pamiętajmy, aby tę siłę dobrze wykorzystywać - mówi Katarzyna Stępkowska, ze Studenckiego Komitetu Wolności Słowa UKSW.

Organizatorzy konferencji / Fot. Agata LuśtykPodczas spotkania z mediami poprzedzającego dzisiejszą konferencję "Homoseksualizm z naukowego i religijnego punktu widzenia", studenci UKSW, w tym organizatorzy spotkania, skrytykowali gazetę Adama Michnika i stwierdzili, że nie można łamać zasady swobody badań naukowych. Studenci Koła Myśli Politycznej i Prawnej z UKSW znaleźli miejsce, w którym konferencja "Homoseksualizm z naukowego i religijnego punktu widzenia" się odbędzie. Jest to aula przy ulicy Dewajtis 3. Przed jej rozpoczęciem, z powodu kontrowersji, które wywał temat spotkania (a także jej goście), organizatorzy zwołali konferencję prasową, na której postanowili wyjaśnić całe zamieszanie.

Podczas konferencji, na którą przybyło mnóstwo dziennikarzy, na pytania odpowiadali: Katarzyna Stępkowska (wiceprezes Studenckiego Komitetu Wolności Słowa), Paweł Ozdoba (członek Koła Naukowego Myśli Prawnej i Politycznej), a także Marcin Iwanowski (Parlament Studentów UKSW).

Podczas oświadczenia wyrażono żal z powodu próby odwołania konferencji, łamania wolności słowa i chęci skrępowania badań naukowych: - Poczułam ból i zaskoczenie po odwołaniu konferencji, to dziwi, że w państwie demokratycznym można wypowiadać się tylko zgodnie z linią polityczną danego medium, bo to Gazeta Wyborcza wywołała ten chaos medialny, prasa nie może nam mówić, na jakie tematy wolno nam się wypowiadać, a na jakie nie. Media mają wielką siłę, pamiętajmy, aby tę siłę dobrze wykorzystywać - stwierdziła Katarzyna Stępkowska. - Prasa nam jest potrzebna, abyśmy mogli budować państwo demokratyczne, zadajmy sobie jednak pytanie, jaka prasa? - dodaje.

Marcin Iwanowski apelował do studentów o poparcie: - Gdyby konferencja się nie odbyła cofnęlibyśmy się do ery komunizmu, kiedy to władza dyktowała o czym możemy rozmawiać. Tak właśnie robi Gazeta Wyborcza. Naruszony został standard, jakim jest wolność słowa i wolność badań na uniwersytecie, nie możemy na to pozwolić. Was, studentów, proszę o poparcie.

Poparcie to otrzymał, każda wypowiedź organizatorów była nagradzana długimi oklaskami. Podkreślono także, że każda konferencja z udziałem dra Camerona, która została zaplanowana na czas jego pobytu w Polsce, na pewno się odbędzie. Dr udzielił także wywiadu "Rzeczpospolitej", w którym proponuje Polakom m.in. to, aby małżeństwa posiadające dzieci miały dodatkowy głos w wyborach.

Przeczytaj także:

Kontrowersyjna konferencja o homoseksualizmie jednak się odbędzie
UKSW: Geje molestują dzieci i żyją krócej

Studenci zapewnili także, że po każdym wystąpieniu referantów będzie czas przeznaczony na dyskusję, na którą liczą przedstawiciele środowisk homoseksualnych, których na konferencji nie zabrakło. Wywiesili nawet flagi oznaczające ich przynależność do danego środowiska i przygotowali transparenty z napisami:"Nie musisz lubić, nie masz prawa obrażać". (Podczas konferencji nikt jednak nie został obrażony).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (27):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 07.05.2009 21:46

Oczywiście, ze ono jest. Może Pan spać spokojnie. Nie naruszę świętej zasady wolności.

Komentarz został ukrytyrozwiń

" W żadnym momencie nie jest atakowana wolność. Wiec przesadza Pan. "

Mam wrażenie kompletnego nieporozumienia.
To Pan pisał przed chwilą : " Ile to człowiek musi się napocić, żeby bronić wolności dyskusji."
I to ja wskazywałem, że to przesada z Pańskiej strony. Ponieważ nikt tej wolności nie kwestionuje, a na pewno nie ja.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 07.05.2009 20:14

Jestem pewny, że problem określiłem i twierdzę, że w logice wolnej (choć to matematyczny termin) jest takie pojęcie pustości dziedziny i za taką pustą definicję uważam( zwolennicy...) pomimo że użyłem tego określenia.
W naukach humanistycznych wiele jest terminów pustych, niejednoznacznych a co wcale nie oznacza, że mamy ze stosowania tych pojęć rezygnować.
W żadnym momencie nie jest atakowana wolność. Wiec przesadza Pan.
Właśnie zapytałem znajomego, który się tą tematyką zajmuje i wskazał"
Pillard, R. (1988). Sexual orientation and mental disorder, 1988. To są roczniki psychiatryczne

Ale muszę sprawdzić, czy w tej pracy znajdę to, na czym tak Panu zależy. Ale poszukam też u innych autorów. A po drugie mógłby Pan też ruszyć się trochę i samemu poszperać w źródłach. Pojęcie "zwolennicy..." nie warte tego, aby tracić czas, który w tej chwili jest przeznaczony jest na posiłek. Czy Pan już zjadł kolację? Proszę podać maila, to podyskutujemy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Gdyby konferencja się nie odbyła cofnęlibyśmy się do ery komunizmu, kiedy to władza dyktowała o czym możemy rozmawiać." Rozumiem, że organizatorzy postanowili się cofnąć jeszcze bardziej, bo główny bohater tej konferencji proponuje przywrócić penalizację homoseksualizmu a przypominam, że w Polsce został on zdepenalizowany w 1932 roku więc długo przed komunizmem. Co do GW to rozumiem, że redaktorzy niezwykle opiniotwórczej, brunatnej Frondy zazdroszczą GW tego, że jest gazetą opiniotwórczą. Kiedy Fronda wylewa pomyje na gejów i zieje nienawiścią wobec gejów jest OK. Kiedy GW po prostu opisuje czym ta pseudonaukowa konferencja jest, to jest to oczywiście skandal. Mam wrażenie, że GW zostanie niedługo oskarżona o koklusz, gradobicia i nieurodzaj.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak homoseksualizm jest "tolerowany" to ja jestem baletnica.

Poza tym, żeby się wypowiadać trzeba znać temat na który się wypowiadasz. To nie była konferencja na temat homoseksualizmu, tylko próba wmówienia że TYLKO homoseksualiści gwałcą dzieci.

A wśród osób heteroseksualnych to co? Nie ma przypadków pedofilii?

Jak mówić to o dwóch stronach medalu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 07.05.2009 19:32

I bardzo dobrze! Ktoś się musi podejmować takich kontrowersyjnych tematów - dobrze, że UKSW ma tyle odwagi. Taka zresztą jest "tolerancja" w Polsce: homoseksualizm tolerowany, ale jego przeciwnicy już nie... Obłudnicy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Taaaa. Szkoda że nie napiszesz że Marta Abramowicz przyszła z karabinem maszynowym.

Tak się składa że ja też tam byłem więc nie wciskaj kitu.
"
przykro mi to musiała być inna konferencja i inna Abramowicz

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ freeeurope

A propos logiki.

W którym momencie atakuję wolności dyskusji ? Niemniej pot wylany wzmacnia i warto, z tym się zgodzę.

Nie zdefiniował Pan żadnego problemu.

Ja natomiast nadal proszę o cytat z pracy jakiegokolwiek seksuologa, który posługiwałby się suchym terminem "zwolennik/przeciwnik homoseksualizmu".
Ponieważ ten termin jest dziś tak nieprecyzyjny, niejednoznaczny, że traci w ogóle sens. I tylko o to mi chodzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Taaaa. Szkoda że nie napiszesz że Marta Abramowicz przyszła z karabinem maszynowym.

Tak się składa że ja też tam byłem więc nie wciskaj kitu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 07.05.2009 18:58

O jakie podstawę logiki chodzi? Czy o logikę epistemiczną, logikę wolną, czy logikę intuicjonistyczną , bo jest wiele jej rodzajów. Pozwoliłem sobie z podstaw logiki wolnej zdefiniować problem.
Dzięki Panu, to mi wskaźnik komentarzy rośnie na stronie i mogę dostać nagrodę i będę zaskoczony.
Proszę podać maila, a wtedy będzie kontynuacja.
Ile to człowiek musi się napocić, żeby bronić wolności dyskusji. Ale to wzmacnia i warto.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.