Facebook Google+ Twitter

Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku nie boją się marzeń

Rok akademicki w Mrągowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku rozpoczęty! Uroczysta inauguracja odbyła się w Centrum Kultury i Turystyki, a jej honorowym gościem był prof. Ryszard Górecki, rektor Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego

Inauguracja Uniwersytetu / Fot. Katarzyna EnerlichByły kwiaty, przemówienia i gratulacje – przede wszystkim za tak potrzebną miastu inicjatywę. Studenci, jak sami mówią, nie boją się marzeń i chcą uczyć się przez całe życie. Najstarsza słuchaczka to Zofia Zgorzałek. Ma 94 lata i, jak mówi, chętnie będzie przychodzić na wykłady, bo chce się być między ludźmi i jednocześnie nauczyć się czegoś nowego.

Na inaugurację przyszło ponad stu studentów, twórcy Uniwersytetu liczą na to, że będzie ich jeszcze więcej.
-
Przyszedł oto czas na realizację własnych marzeń i pragnień. Na urzeczywistnienie tego co zawsze było odkładane na później. Zamiast oglądać się wstecz, postanowiliście wykorzystać czas wolny na samorealizację i wzbogacanie samych siebie – takimi słowami powitał studentów burmistrz Tomasz Witkowicz. Nie tylko on dodawał swoimi słowami zapału studentom trzeciego wieku. Przemawiali również Starosta Mrągowski Dominik Tarnowski oraz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Julian Osiecki.

Pierwszy wykład na temat myśli uniwersyteckiej na Warmii i Mazurach wygłosił Patron mrągowskiego uniwersytetu, prof. Ryszard Górecki. Przedstawił w skrócie historię tworzenia uczelni wyższych, a potem zaprezentował słuchaczom film o UWM. Po jego wykładzie wystąpił uniwersytecki Chór im. Prof. Wiktora Wawrzyczka. Zespół obchodzi w tym roku 55-lecie swojego powstania.

Przed studentami pracowity rok akademicki. Swoje nadzieje na rozwój przedstawiła w imieniu wszystkich słuchaczy studentka Wiesława Mróz w wierszu swojego autorstwa, który zaprezentowała podczas inauguracji.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.