Facebook Google+ Twitter

Studenci UW w rolach polityków. Debata o kryzysie w UE

8 grudnia w sali Stronnictwa Demokratycznego odbyła się debata: "Zarządzanie kryzysowe w Unii Europejskiej", którą zorganizowali studenci II roku politologii UW. Dyskusje uświetniły wystąpienia znanych polityków m.in. Grzegorza Napieralskiego, Elżbiety Jakubiak i Janusza Korwin-Mikkego.

 / Fot. Milena LutomirskaOd dziesięciu lat, z inicjatywy prof. dr hab. Konstantego Adama Wojtaszczyka, odbywają się debaty, których forma jest symulacją obrad Sejmu RP. Uczestnictwo w nich jest warunkiem zaliczenia przez studentów zajęć z integracji europejskiej. Oceniane jest dosłownie wszystko: aktywność, przemówienia, wybór charyzmatycznej osoby na prezesa partii, przygotowanie stoiska ugrupowania, a nawet odpowiedni strój. Studenci drogą losowania zostali podzieleni na grupy tworzące partie polityczne. W tym roku w obradach wzięły udział stronnictwa: KNP, PJN, PiS, PO, PPP, PSL, RP, SLD i UPR.

Debata była doskonałą okazją do konfrontacji z politykami, jak i możliwością wysłuchania głosów reprezentacyjnych partii, bowiem każde stronnictwo zaprosiło jakiegoś gościa. Na sali pojawili się: Janusz Korwin-Mikke (KNP), Elżbieta Jakubiak (PJN), Bartosz Józwiak (UPR), Janusz Piechociński (PSL), Andrzej Rozenek (RP), Michał Szczerba (PO), Maciej Szymoniak (PPP), Grzegorz Napieralski (SLD), Tomasz Kalita (SLD). Studenci PiS zaprosili Aleksandra Łaszka z Forum Obywatelskiego Rozwoju, który nie reprezentował stanowiska partii, ale miał być obiektywnym głosem w dyskusji.

Czytaj także: Atmosfera jak na Wiejskiej. Studenci zainscenizowali obrady Sejmu

Start zaplanowano na godzinę 9. Po półgodzinnym opóźnieniu, spowodowanym oczekiwaniem na polityków, debata ruszyła. Przemówienia prezesów partii poprzedziło uroczyste i tradycyjne odśpiewanie hymnów: Polski i Unii Europejskiej. Nad przebiegiem wystąpień dzielnie czuwał Marszałek - Oskar Wojtynowski. / Fot. Milena Lutomirska

Zaczęło się od charyzmatycznego wystąpienia Piotra Dziedzica (PO). "Europa przez kryzys zmienia się na naszych oczach, a kierunek tych zmian jest wielce niepewny… W debacie nie ma miejsca na pytanie czy być w centrum czy na peryferiach Unii Europejskiej. Jest to dylemat politycznych analfabetów!" - zagrzmiał donośny głos prezesa PO.

PSL, w osobie Patryka Skalskiego, apelowało o zapomnienie historycznych animozji oraz stosowanie ostrożnych i przemyślanych rozwiązań tj. dyscypliny podatkowej, wspierania rozwoju technologii i walki ze społecznym wykluczeniem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Pan Janusz Korwin-Mikke to człowiek zakompleksiony i myśli ,że On ma tylko recepte na zbawienie kraju tak samo jak pan Kaczyński to dlaczego nie mogą się porozumieć,ale myślę ,że oni są siebie warci.To dwóch panów którzy myślą że wszystko wiedzą i na wszystkim się znają,pan korwin to jeszcze myśli że przyjdą czasy kiedy będzie chciał żeby Go tytułować panie hrabio lub jeszcze inaczej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Można odmieniać herb, ale nie trzeba. A "Mikke" odmienia się zawsze. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

TOMASZ KALITA NIE JEST POSŁEM!

Komentarz został ukrytyrozwiń
poprawka
  • poprawka
  • 09.12.2011 17:50

Prezes UPR ma na nazwisko "Józwiak", a nie "Jóźwiak".

Komentarz został ukrytyrozwiń
do Natalii
  • do Natalii
  • 09.12.2011 16:34

Aby poprawiać innych, trzeba mieć rację. Korwin - herb, więc jest to nieodmienny człon (gdyby był zakończony na "a", to co innego). Zatem powinno być Janusza Korwin-Mikkego. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Janusza Korwina-Mikkego* (odmiana)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.