Facebook Google+ Twitter

Studenci wywalczyli stojaki na rowery

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2007-08-28 18:53

Od nowego roku akademickiego studenci SGGW będą mogli bezpiecznie zostawiać rowery przed budynkami uczelni na terenie kampusu przy ul. Nowoursynowskiej. W tej chwili trwa tam montaż nowych stojaków – 100 już jest, a ma być dwa razy tyle.

Uczelnia wydała na nie około 60 tys. złotych, ale ich zakup wymogli na władzach SGGW sami studenci. Jeden z ich Łukasz Olszewski przeprowadził wśród swoich kolegów ankietę, w której zapytał, czy przyjeżdżaliby na uczelnię rowerami, gdyby mogli je zostawiać w bezpiecznym miejscu.

Ponad 90 procent odpowiedziała twierdząco. Dlatego władze uczelni zdecydowały, że na razie kupią 200 stojaków, ale obiecują, że jeśli będzie taka potrzeba, dokupią więcej.
Nowe stojaki mają kształt odwróconej litery „U”. Są bezpieczniejsze od tych, które do tej pory znajdowały się na terenie kampusu, ponieważ
można do nich przypiąć jednocześnie ramę i oba koła przy pomocy jednej linki lub łańcucha. Stare stojaki, w które wkłada się tylko przednie koło, nie są przeszkodą dla złodziei. Złodzieje kradną rowery, pozostawiając jedno koło w stojaku.

Aneta Demianowicz, Polskapresse

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: SGGW rower


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.