Facebook Google+ Twitter

Studenci z Kielc będą mieli swój inkubator technologiczny

18 czerwca w Kielcach odbędzie się 10. z kolei konferencja tematyczna, a trzecia skierowana do środowiska studenckiego, która organizowana jest w ramach projektu pn. „Kielecki Inkubator Technologiczny".

 / Fot. Logo Kieleckiego Inkubatora TechnologicznegoKonferencja to jedno z ważniejszych obecnie przedsięwzięć dla Kielce i całego regionu. Współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej: Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS) i budżetu Państwa w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego (ZPORR).

- Jej celem jest ożywienie gospodarcze oraz poprawa atrakcyjności inwestycyjnej miasta przy wsparciu lokalnego potencjału naukowo-badawczego - powiedziała gazecie internetowej Wiadomości24.pl Olga Darewicz-Uberman, odpowiedzialna za przygotowywaniem materiałów informacyjnych konferencji. - Idea tworzenia inkubatorów jest znana od lat na świecie i nie jest to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce, dlatego przystępując do realizacji projektu jego twórcy mogli wykorzystać doświadczenie najlepiej ocenianych inkubatorów zagranicznych i polskich.

Program konferencji obejmuje przede wszystkim promocję przedsiębiorczości akademickiej. - Pierwsi podjęli inicjatywę studenci Politechniki Świętokrzyskiej. Jeszcze nie zakończono cyklu spotkań na kieleckich uczelniach, a już na tej największej uczelni technicznej w regionie rusza pierwszy Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości - dodaje Darewicz-Uberman.

Na terenie Kielc mają powstać 4 inkubatory akademickie. - Staną się zalążkiem przyszłych firm, które znajdą swoje miejsce w ramach utworzonego Kieleckiego Inkubatora Technologicznego, gdzie otrzymają pełną ofertę doradczą, szkoleniową wraz z możliwościami korzystania z pełnego zaplecza biurowo-administracyjnego – zaznacza Olga Darewicz-Uberman.

- Pomysł utworzenia Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości powstał podczas jednej z wizyt w Urzędzie Miasta Kielce - opowiada Paweł Jamrożek, przewodniczący Grupy Inicjatywnej AIP. - To spotkanie było dla mnie głęboką inspiracją do działania. Nasze województwo jest jednym z nielicznych w skali kraju, gdzie nie istnieje jeszcze inkubator tego typu. Od początku współpracuję z innymi studentami, którzy również tę potrzebę dostrzegli. Łączy nas pasja, zaangażowanie, wspólny cel i nazwa: Grupa Inicjatywna. Od kwietnia spotykamy się raz na tydzień, by nadać kierunek naszym działaniom. Dzielimy się pomysłami, budujemy plany na przyszłość – wizję AIP Kielce.

Kieleckie inkubatory mają łączyć studentów wszystkich szkół wyższych, środowisko akademickie, jak i biznesowe.

***
18 czerwca, sala senacka Politechniki Świętokrzyskiej, Aleja 1000-lecia PP 7.
W trakcie spotkania zostanie powołany pierwszy w Kielcach Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości przy Politechnice Świętokrzyskiej. Program przewiduje przedstawienie koncepcji programowej dla "Kieleckiego Inkubatora Technologicznego", określającej misję, cele i podstawowe funkcje działania oraz idei utworzenia Świętokrzyskich Inkubatorów Innowacji i Przedsiębiorczości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

No!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.