Facebook Google+ Twitter

Studenci z Politechniki Białostockiej budują łazika marsjańskiego. Zaprezentują go na zawodach University Rover Challenge 2015

Kolejna edycja University Rover Challenge odbędzie się tradycyjnie na pustyni w stanie Utah w dniach 28 - 30 maja 2015 roku. Do zawodów przygotowują się studenci z Politechniki Białostockiej, którzy już po raz piąty podjęli się budowy łazika marsjańskiego.

Łazik marsjański Hyperion 2 / Fot. polskapresse/AIPBudowa łazika marsjańskiego trwa już od początku roku akademickiego. Powstaje nowa konstrukcja, nad którą pracuje nowy zespół konstruktorów - z poprzedniego składu zostało jedynie trzech studentów. "Marsjańską drużyną" opiekuje się dr inż. Justyna Tołstoj Sienkiewicz.

Łazik, jeśli rejestracja pójdzie pomyślnie, zostanie zaprezentowany na zawodach University Rover Challenge 2015. W ubiegłych latach, w tych prestiżowych zawodach, drużyny z Politechniki Białostockiej radziły sobie znakomicie. Trzykrotnie zdobyły tytuł mistrzowski: w 2011, 2013 i 2014 roku (ostatnio Hyperion 2).

Zobacz także: Antybiotyk odkryty przez naukowców z Bostonu pomoże w walce z opornymi szczepami bakterii

Budowa mobilnego robota przygotowanego do pracy w trudnych "marsjańskich" warunkach na zawody University Rover Challenge 2015 otrzymała wsparcie rzędu 275 tysięcy złotych z "Generacji przyszłości". Projekt współfinansuje Wydział Mechaniczny PB i Ministerstwo Nauk i Szkolnictwa Wyższego.

Źródło: AIP
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.