Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9679 miejsce

Studenci z Polski zdominowali podium konkursu łazików marsjańskich University Rover Challenge

Łazik Legendary III zbudowany przez studentów Politechniki Rzeszowskiej wygrał międzynarodowy konkurs University Rover Challenge. Polacy zdobyli 460 na 500 punktów i zwyciężyli w prestiżowych zawodach.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. By NASA/JPL-Caltech [Public domain], via Wikimedia CommonsPolscy studenci mają powody do zadowolenia. Nie tylko zwyciężyli w zawodach, ale zdominowali pierwszą piątkę. Najlepszy w tym roku na zawodach University Rover Challenge okazał się łazik Legendary III stworzony przez studentów Politechniki Rzeszowskiej. Na drugim miejscu znalazł się amerykański pojazd BYU Mars Rover. Trzecie miejsce znowu przypadło Polakom. Tę lokatę wywalczył pojazd Scorpio z Politechniki Wrocławskiej. Na czwartej pozycji zakończył konkurs łazik #next z Politechniki Białostockiej.

Zadaniem studentów startujących w zawodach było zbudowanie łazika, który musiał pokonać konkurencje w pięciu misjach symulujących warunki na Marsie. Scenerią konkursu była pustynia w stanie Utah w Stanach Zjednoczonych. Pojazdy badały wyznaczony przez jurorów obszar pod katem geologicznym, transportowały zaopatrzenie, naprawiały inne urządzenia i pokonywały przeszkody - podaje serwis Politechniki Rzeszowskiej.

Czytaj także: Siedemnastolatek wymyślił aplikację, która może stać się pierwszym komunikatorem dla niesłyszących

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.