Facebook Google+ Twitter

Studenci z Wrocławia stworzyli prototyp motocykla elektrycznego. Powalczą z nim na zawodach w Moskwie

Studenci Politechniki Wrocławskiej będą walczyć w zawodach Smart Moto Challenge w Moskwie. Stworzyli własny prototyp motocykla elektrycznego.

 / Fot. (aip)1 listopada na zawody Smart Moto Challenge wyjechali studenci Politechniki Wrocławskiej. Swoim projektem motocykla LEM Napoli będą chcieli powtórzyć sukces z 2014 roku i zdobyć pierwsze miejsce.

Smart Moto Challenge to międzynarodowe zmagania, w których studenci mają stworzyć lekki motocykl elektryczny według własnego projektu. Celem zawodów jest umożliwienie uczelniom technicznym pracę nad prawdziwymi projektami, w których studenci mogą korzystać z najnowszych technologii, rozwijać swoją wiedzę o rynku przyszłości i umiejętność pracy w grupie nad wyznaczonymi celami.

 / Fot. (aip)W ramach Smart Moto Challenge wrocławscy studenci stworzyli prototyp swojego motocykla. Zawody odbędą się w Moskwie w dniach 4-7 listopada. O pierwsze miejsce powalczą uczelnie z Rosji, Hiszpanii czy z Kazachstanu. Reprezentacja Politechniki Wrocławskiej podczas lipcowego konkursu w Barcelonie zajęła 3. miejsce, ale liczy na powtórzenie wyniku z 2014 roku i wygranie rywalizacji w Moskwie. Konkurencja jest mocna, ponieważ reprezentacje z roku na rok zyskują doświadczenie w konstruowaniu motocykla, dlatego w walce o zwycięstwo liczyć się będą dobre pomysły i nowoczesne rozwiązania.

4.11 - przegląd techniczny pojazdu, badania odporności na wodę oraz test hamulców. 5.11 - czas na przygotowanie do zawodów, wycieczka studentów do firmy HC „Composite” 6.11 - prezentacja motocykla wraz z pokazaniem kosztorysu i biznesplanu – konkurencja statyczna Konkurencje dynamiczne : - przyspieszenie - jazda między stożkami 7.11 - Konkurencje dynamiczne: - autocross - jak najszybsze przejechanie jednego okrążenia - wytrzymałość 7.11 - Ceremonia zakończenia zawodów.

Łukasz Bronicz (aip)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.