Facebook Google+ Twitter

Studenci z Wrocławia w nietypowy sposób wspierają polską rodzinę z Ukrainy

Był profesjonalny makijaż, stylizacja, pozowanie przed obiektywem... Studenci Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu przygotowali charytatywny kalendarz na 2016 rok. Dochód z jego sprzedaży będzie przeznaczony na rzecz polskiej rodziny z Ukrainy.

 / Fot. kalendarz charytatywnyTo już druga edycja noworocznego kalendarza, który przygotowują studenci DSW. Rok temu z jego sprzedaży uzyskali 1,5 tys. zł. Pieniądze przeznaczyli na rzecz dzieci z domów dziecka.

Tym razem dochód za pośrednictwem Fundacji Kairos trafi na działalność Zofii Teligi-Martens, sybiraczki która sprowadza Polaków z Ukrainy, Kazachstanu i Uzbekistanu. Pieniądze te pomogą w sprowadzeniu do kraju polskiej rodziny z Ukrainy.

Prace nad kalendarzem pochłonęły kilka tygodni. Studenci dziennikarstwa mody i stylu z DSW opracowali jego szatę graficzną, stworzyli stylizacje, sami pracowali nad makijażem na planie i przygotowaniem kalendarza.

- Kalendarz był ogromnym wyzwaniem dla naszych żaków, ale także okazją wykorzystania nabytej w trakcie studiów wiedzy i umiejętności - mówi dr Agnieszka Węglińska, promotorka specjalności dziennikarstwa mody i stylu z Dolnośląskiej Szkoły Wyższej.

(AIP)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.