Facebook Google+ Twitter

Studenci złożyli petycję ws. zwiększenia ulgi na przejazdy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-16 14:34

Studenci złożyli w Kancelarii Premiera petycję w sprawie poparcia projektu ustawy o zwiększeniu ulg na przejazdy środkami transportu publicznego. Projekt zakłada zwiększenie zniżki z 37 do 49 procent.

Marcin Mastalerek, pełnomocnik Obywatelskiego Komitetu Inicjatywy Obywatelskiej powiedział, że de facto ustawa ta jest powrotem do stanu sprzed kilku lat. W 2001 roku rząd Leszka Millera zmniejszył 50-procentową zniżkę.


Marcin Mastalerek zapowiedział, że komitet będzie rozmawiać na temat wszelkich pomysłów mogących wspomóc finansowo studentów. Nie traktuje jednak poważnie propozycji, aby większe zniżki dotyczyły tylko przejazdów do uczelni z miejsca zamieszkania. Problem będzie stanowić weryfikacja trasy dojazdu, zwłaszcza dla osób, które studiują w innym mieście niż są zameldowane.


Tymczasem Magda Kobos, rzeczniczka Ministra Finansów powiedziała, że na realizację tej ustawy nie ma środków w budżecie. W ubiegłym roku na refundacje przeznaczono 890 milionów złotych. Zwiększenie zniżki będzie oznaczać dołożenie kolejnych 350 milionów.


Obywatelski Komitet Inicjatywy Ustawodawczej zebrał 130 tysięcy podpisów pod projektem ustawy. Pierwsze czytanie w Sejmie zaplanowane jest na piątek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.