Facebook Google+ Twitter

Studencie, na Uniwersytet Szczeciński najlepiej dowieź się sam

O komunikacji w Szczecinie niewiele dobrego da się powiedzieć. Szczególny problem mają studenci, którzy na Uniwersytet Szczeciński dojeżdżają w ogromnym tłoku.

tłok w autobusie.... / Fot. Marcin WasilewskiJednym z problemów sygnalizowanych przez pasażerów szczecińskiej komunikacji miejskiej jest tłok w niektórych liniach. Choćby tych dowożących studentów w okolice Uniwersytetu Szczecińskiego na ulice: Krakowską i Cukrową. Obciążenie tych linii jest ogromne mimo tego, że autobusy kursują stosunkowo często np. linia 61 w godzinach szczytu jeździ co 10 minut.

- Często, kiedy zaczynam zajęcia w godzinach porannych w autobusach linii 61 i 81 panuje tłok. Dodatkowa linia 61 bis nie jest dla mnie żadną alternatywą, gdyż nie dojeżdża do dworca, nie będę biegał dwa przystanki (Dworzec i Brama Portowa - przyp. red.). Może dałoby się linię „przedłużyć”? - zastanawia się Adam, student 3. roku. - Zdarza się, że po zajęciach nie wszyscy czekający „wbiją” się do jednego autobusu. Niektórzy nawet nie próbują i czekają na następny - dodaje Baśka z V roku. - Jeśli nie załapiemy się na autobus, a nie mamy skasowanego biletu, to pół biedy; gorzej, jeśli czas już leci.

Rzecznik ZDiTM, Marta Kwiecień-Zwierzyńska, nie potwierdza opinii pasażerów. - Napełnienie linii jest duże, ale ZDiTM nie otrzymuje sygnałów, by pasażerowie nie mogli skorzystać z tych linii. Pani rzecznik uprzedza, że zarówno propozycje wydłużenia linii 61 bis do Dworca Głównego PKP (i jednocześnie PKS), jak i dotycząca zwiększenia liczby autobusów, nie wchodzą w rachubę, z powodu ograniczonych środków finansowych. ZDiTM chętnie przyjmie jednak droga mailową wszelkie uwagi od pasażerów na temat funkcjonowania komunikacji w Szczecinie.

W środę pasażerowie zostali wystawieni na ogromną próbę wytrzymałości. Z powodu gwałtownego załamania pogody doszło do poważnych utrudnień w komunikacji. Zalana została część ulicy Gdańskiej, co skutecznie zakorkowało przejazd przez Odrę, unieruchamiając jednocześnie sporą liczbę autobusów; zalane zostały także torowiska, co spowodowało zmianę tras linii tramwajowych nr 2, 7, 6, 8. Oczywiście uruchomiono komunikację zastępczą, ale chaos był naprawdę widoczny.

Jedyna dobra wiadomość dla pasażerów w Szczecinie jest taka, że w przyszłym roku ZDiTM nie planuje podwyżki cen biletów oraz rozważa możliwość wydzielenia bus-pasów.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ach ten Szczecin... :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.