Facebook Google+ Twitter

Studencie! Pokaż na co cię stać!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2008-03-20 19:00

Primus Inter Pares Student Roku 2008 jest jednym z najpoważniejszych przedsięwzięć akademickich w skali kraju. Niezależne Zrzeszenie Studentów przy wsparciu Stowarzyszenia Primus Inter Pares organizują konkurs, który już od wielu lat istnieje w środowisku akademickim i wyłania młodych, ambitnych i utalentowanych studentów.

W czasach, gdy coraz więcej osób uzyskuje wyższe wykształcenie, udział w konkursie daje szansę młodemu człowiekowi na wyróżnienie się wśród 2 milionów studentów w Polsce. Historia Primus Inter Pares sięga połowy lat sześćdziesiątych XX wieku, kiedy to przedstawiciele środowiska akademickiego i władz państwowych zaczęli nagradzać najwybitniejszych studentów. Niestety idea ta zanikła, ale została reaktywowana w Białymstoku w 1999 roku. W 2001 roku odbyła się pierwsza ogólnopolska edycja konkursu.

W rywalizacji o tytuł Primusa mogą brać udział studenci wszystkich państwowych i niepaństwowych uczelni, które zadeklarowały chęć uczestnictwa w konkursie. Tegoroczny konkurs Primus Inter Pares składać się będzie z trzech etapów:

Etap Uczelniany (marzec-kwiecień 2008)

Rejestracja chętnych do udziału w konkursie na jego stronie internetowej (www.primusinterpares.pl) oraz wybór najlepszego reprezentanta uczelni przez komisje uczelniane składające się między innymi z Rektorów, Prorektorów do spraw studenckich i przedstawicieli studentów danej szkoły wyższej.

Etap Wojewódzki (kwiecień 2008)

Gale regionalne, na których komisja, złożona z Rektorów uczelni biorących udział w konkursie, wybierze spośród zwycięzców pierwszego etapu najlepszego przedstawiciela dla danego województwa.

Finał (maj 2008)

Uroczysta gala finałowa w Belwederze, na której spośród szesnastki zwycięzców wojewódzkich wyłoniony zostanie najlepszy student w Polsce.

Kryteria, jakimi przy wyborze kierować się będą poszczególne komisje: uczelniane, wojewódzkie i ogólnopolska, to przede wszystkim: uzyskane przez kandydata wyniki w nauce, jego aktywność naukowa i społeczna, w tym m.in. udział w warsztatach twórczych, sympozjach, konferencjach, praktyki, staże, praca w kołach naukowych, znajomość języków obcych. Nie bez znaczenia pozostaną również publikacje naukowe, referaty i wnioski racjonalizatorskie studenta zgłoszonego do konkursu. Dla laureatów poszczególnych etapów przewidziane są cenne nagrody, m. in. wysokiej klasy laptopy, a najlepszy student otrzyma samochód osobowy. Zgłoszenia do konkursu Primus Inter Pares Student Roku 2008 zostały rozpoczęte i potrwają do końca marca, zgłaszać do konkursu można się poprzez stronę internetową www.primusinterpares.pl

Wiadomości24.pl są patronem konkursu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

"pokazywałem jak byłem mały":D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak zdolni są studenci i na co ich stać - powszechnie wiadomo. Stąd apel - Studencie nie pokazuj!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.