Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5121 miejsce

Studencie, poproszę o nową legitymację do kontroli

Wraz z końcem 2007 roku przestaną być aktualne stare legitymacje studenckie. Tym którzy posługują się jeszcze tym dokumentem pozostały dwa miesiące na wymianę legitymacji z papierowej na elektroniczną.

 / Fot. Wzór nowej legitymacjiDziekanaty wielu uczelni wyższych nie przejmują się zbytnio przepisami dotyczącymi wprowadzenia nowych legitymacji studenckich. Można się o tym przekonać podczas podróży pociągiem. Wielu studentów podczas kontroli wyjmuje starą, czarną legitymacje studencką z wbitą przez uczelnię pieczątką. – Ważne do dnia 31 marca 2008, czyli do sesji zimowej. Tymczasem rozporządzenie Ministra Transportu z dnia 21 sierpnia 2006 r. w sprawie rodzajów dokumentów poświadczających uprawnienia do korzystania z ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego (Dz. U. Nr 153, poz. 1098) daje uprawnienia studentom do ulgowych przejazdów na podstawie papierowych legitymacji do dnia 31 grudnia 2007 r.

Do końca roku pozostały niecałe dwa miesiące. Niektóre uczelnie jeszcze nawet nie informują swoich studentów o konieczności wymiany dokumentu, nie mówiąc o terminach wydania elektronicznej karty, a do wymiany legitymacji zobowiązani są wszyscy. Pytanie tylko, czy uczelnie zdarzą z wymianą i nie zafundują swoim studentom posylwestrowej niespodzianki w pociągu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

JQ
  • JQ
  • 15.08.2011 12:59

..ciągle mam starą legitke.. jechałem ostatnio PKP i nik sie niczego nie czepia.. nie marudzi... działa perfekcyjnie.. :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja nadal posługuje się starą legitymacją i nikt nie protestuje, ani biblioteka, ani kontrolerzy biletów ani sekretariat... może dojadę na tym do końca studiów? :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Studenci, którzy wcześniej dokonali wymiany legitymacji na nowszy druk (nie elektroniczny - wzór podany w Rozporządzeniu MNiSW z dnia 2.11.2006 r) mogą dokonać wymiany na ELS (elektorczniczne) przy czym wymieniona wcześniej legitymacja nie traci ważności od 1.01.2008 r.
To tak gwoli ścisłości, bo w artykule piszesz, że wszystkie papierowe tracą ważność z dniem 31 grudnia, co jest nieprawdą.
Pozdrawiam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

kontrolerzy będą mieli bardzo prosto, po prostu będą wymagali WAŻNEJ legitymacji a nie jakiegoś świstka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobrze wiedzieć :-/

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 03.11.2007 18:45

Będzie jazda, bo nie wieżę, że uda się na czas to załatwić. Tylko nie potrzebny kłopot i stres dla studentów i kontrolerów, bo oni też będą mieli problem jak się zachować i jak interpretować po nowym roku - ogólnie mówiąc "burdel" jaki zapanuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cytując słowa, które padły w jednym z dziekanatów naszej szlachetnej uczelni: "niepotrzebne są zdjęcia w wersji elektronicznej, nasza uczelnia na razie w to nie wchodzi". Znaczy - nie wchodzi, a za dojazdy różnicę i ewentualne kary na pewno zapłaci, przecież wiesz jak jest. Okaże się poza tym, że jest to największym problemem studentów studiów niestacjonarnych, a oni skoro mają na studia, to i na resztę przyjemności z tym związanych. A Ty nie jeździsz PKP, o komunikacji miejskiej nie wspomnę, legitymację masz podbitą ostatni raz na drugim roku, a czepiasz się aż miło i to na łamach... ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

"przedłużyli mi starą..." tylko jak wynika z artykułu przedłużyć to oni sobie mogą :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

W jednej z rozgłośni radiowych słyszałem ciekawą argumentację, a mianowicie pracownica dziekanatu jednej z uczelni powiedziała, że opóźnienie oprócz tego, że firmy zewnętrzne nie nadążają z produkcją jest także fakt iż studenci zamiast dołączać do podań zdjęcia legitymacyjne załączają zdjęcia z wakacji lub imprez... ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tylko najpierw dziekanaty muszą się pozbierać...złożyłam w czerwcu podanie o wymianę, dotąd legitymacji nowej nie mam, bo system mnie nie przepuścił :/ przedłużyli mi starą...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.