Facebook Google+ Twitter

Studencie szukaj mieszkania już dziś!

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2008-06-09 22:31

Czerwiec jest czasem kiedy przyszli studenci zaczynają na poważnie myśleć o swojej przyszłości. Oprócz dostania się na wymarzony kierunek studiów, większość z przyszłych studentów rozpoczyna poszukiwania odpowiedniego dla siebie lokum.

Jedno z osiedli w Krakowie. / Fot. Małgorzata LewickaBiura nieruchomości, a także prywatne osoby wynajmujące swe mieszkania, chcą w tym czasie wyciągnąć jak najwięcej pieniędzy od przyszłych najemców. Horrendalne ceny mieszkań idą w parze z ogromnymi cenami wynajmu.

A studenci coraz chętniej wybierają droższe, ale bardziej komfortowe warunki. Wielu z nich jest zdania, że lepiej więcej zapłacić by mieć dogodne warunki do nauki i miejsce gdzie można odpocząć. Popularne niegdyś akademiki już nie cieszą się takim wzięciem wśród młodych ludzi jak kiedyś. Dzieje się tak dlatego, że, w zdecydowanej większości, trudno w ich kontekście mówić o komfortowych warunkach. W domach studenckich ciągle odbywają się imprezy i zabawy, które nie pozwalają młodym ludziom na odpoczynek po wyczerpującym dniu na uczelni.

W maju można było w Krakowie wynająć dwupokojowe mieszkanie o metrażu ok. 40 m kw. w cenie ok. 1100 zł. Na dobrym osiedlu z szybkim połączeniem do centrum i wszystkich uczelni znajdujących się w mieście. W czerwcu znalezienie takiego mieszkania w podobnym miejscu, o podobnych warunkach było już niemożliwe. Śledząc rynek wynajmu, można zauważyć zależności kosztów mieszkań wynikające z kalendarza akademickiego. Im bliżej początku nowego semestru, tym ceny z tygodnia na tydzień wędrują coraz bardziej w górę.

Niektóre z agencji zajmujących się nieruchomościami oferują swoje usługi rzekomo specjalnie dla studentów. Niestety i tu czeka niemiła niespodzianka. Agencje te udostępniają numery kontaktowe do właścicieli mieszkań za opłatą ok. 120 zł. Cena może nie jest bardzo wygórowana, ale dla zwykłego studenta liczy się każdy grosz.

Na pierwszy rzut oka mogło by się wydawać, że ofert wynajmu mieszkań jest wiele, prawda jest jednak inna. Na stronach internetowych, a także w codziennych gazetach ciągle powtarzają się te same propozycje mieszkań. Dlatego przyszli studenci, powinni jak najszybciej szukać oprócz odpowiedniej uczelni, dogodnego zakwaterowania, bo ta sztuka wcale nie jest taka łatwa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Nie wiem jak to jest w innych miastach, ale dostanie akademika na poznańskim uniwerku graniczy z cudem, kumpela z grupy mieszka pod Augustowem (także do domu ma cały zień jazdy), jej rodzice kokosów nie zbijają a akademik i tak jej się nie należy. Takich przykładów znam sporo także często studenci nie mają specjalnie wyboru czy mieszkać w akademiku czy na stancji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"W domach studenckich ciągle odbywają się imprezy i zabawy, które nie pozwalają młodym ludziom na odpoczynek po wyczerpującym dniu na uczelni"

Ależ pozwalają, pozwalają ;)...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.