Facebook Google+ Twitter

Studencka Sesja Naukowa SWPS. Dlaczego warto się angażować?

Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej co roku organizuje wydarzenie pod szyldem Studenckiej Sesji Naukowej. 9 lipca w Sopocie odbyły się wydziałowe eliminacje do konkursu finałowego, w którym powalczą ze sobą najlepsi młodzi badacze.

Projekty badawcze / Fot. Małgorzata OsowieckaNie była to zwykła sesja, znana każdemu studentowi studiów wyższych. Ta sesja to wydziałowe eliminacje do tak zwanej Studenckiej Sesji Naukowej, konkursu adresowanego do studentów, w ramach którego prezentowane są ich najlepsze prace badawcze o tematyce psychologicznej. Takie prace przygotowywane są przez studentów 2 i 3 roku w ramach przedmiotu praca empiryczna, który na drugim roku studiów trwa jeden semestr, a na trzecim cały rok.

Na czym polega ten przedmiot o tajemniczej nazwie? Studenci dzielą się na grupki, w skład jednej zwykle wchodzi od dwóch do sześciu osób. Następnie sami wybierają temat, którym chcieliby się zajmować przez kolejne miesiące. Oczywiście, temat musi wiązać się z psychologią, dalej polega się na niewyczerpanej pomysłowości studentów. Można znaleźć inspirację podczas codziennych obserwacji, można zająć się czymś zupełnie nowym. Może być to na przykład "Mówienie w języku obcym jako źródło lęku" albo "Wpływ bajek na kłamstwo u dzieci" (oba tytuły zaczerpnęłam z prezentowanych 9 lipca prac).

Jak wygląda droga od pomysłu do prezentacji wyników na Sesji? Na Dwie prace, z których jedna została uznana najlepszą z wszystkich projektów studentów 3 roku / Fot. Małgorzata Osowieckapoczątku trzeba stworzyć podwaliny pod badanie - zrobić przegląd już istniejących teorii psychologicznych, pasujących do wybranego tematu i oprzeć się na paru. Następnie wysnuć pewne przewidywania co do wyników i sformułować naukowe hipotezy. Oczywiście, najważniejszym punktem programu jest przeprowadzenie samego badania. Niektórzy aż palą się do pracy, niektórzy zostawiają wszystko na ostatnią chwilę. Jednak pewnym jest, że ten przedmiot jest chyba najbardziej wzbudzającym emocje i angażującym elementem studiów psychologicznych na SWPS, obok praktyk zawodowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.