Facebook Google+ Twitter

Studencka strefa nowych możliwości

Młodzi, kreatywni ludzie, którzy maja pomysł na siebie i na własną firmę już wkrótce będą mogli skorzystać z pomocy Inkubatora Technologicznego, który powstaje w Łodzi.

W październiku ruszy „Arterion” Inkubator Technologiczny Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. To projekt, którego beneficjentem jest Fundacja Wspierania Przedsiębiorczości i Nauki, a całość współfinansuje Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego „Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw”.Wizualizacja architektoniczna Inkubatora Technologicznego WSHE / Fot. Wizualizacja: Biuro Projektowe WSHE

Projekt będzie wspierał młode osoby z pomysłem na własny biznes, ale niekoniecznie mające doświadczenie w poruszaniu się w biznesie. Oprócz pomocy w obsłudze księgowej oraz prawniczej, młodzi biznesmeni będą mogą liczyć na pierwszą siedzibę firmy.

- Naszym głównym celem jest aktywizacja studentów i absolwentów – wyjaśnia Jakub Poteraj, przedstawiciel Inkubatora. - W szczególności – dodaje - pragniemy stymulować przedsiębiorczość wśród absolwentów kierunków związanych z mediami, jak np.: realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, kulturoznawstwo, a także studentów i absolwentów innych kierunków, takich jak np.: zarządzanie i marketing, informatyka.

Młodzi biznesmeni będą mieli do dyspozycji 40 pomieszczeń biurowych, 3 sale konferencyjne, budynek produkcyjno-laboratoryjny przystosowany do realizacji audycji telewizyjnych i produkcji filmowych. W ramach Inkubatora będą mogły powstać i rozwinąć swoje skrzydła: agencje reklamowe i public relations, małe telewizje kablowe, firmy internetowe, pracownie graficzne, firmy z branży multimedialnej i dziennikarskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Heh, zazdroszczę Wam tego, w Poznaniu też by się przydał budynek produkcyjno-laboratoryjny dla absolwentów dziennikarstwa :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wicej inkubatorów!!!!!!! Dzieki za tekst. Dawaj wiecej. Plus

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.