Facebook Google+ Twitter

Studencki biznes - im sie udało!

Czy można już w wieku 18 lat zarabiać pieniądze i jednocześnie budować markę własnego sklepu? Firmy zgromadzone w Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości pokazują, że jest to możliwe.

Sonda

Czy kiedykolwiek myslałeś o założeniu własnej firmy

Kran zmieniający kolor wody,to hit sprzedaży sklepu młodego poznaniaka. / Fot. Ł.PietrzakNa sukces składa się zapał, kreatywność i samodyscyplina, a te wszystkie cechy charakteryzują młodych Polaków.

Co trzeci student deklaruje chęć prowadzenia po zakończeniu nauki własnej działalności gospodarczej-wynika z
najnowszych sondaży przeprowadzonych przez Samorządy Studenckie największych wyższych uczelni publicznych w Polsce. Są jednak i tacy, którzy do zakończenia nauki czekać nie zamierzają. Marzeniem Aliny Kazimierczak od czasów liceum było prowadzenie firmy, zajmującej się produkcją biżuterii handmade. Dziś z powodzeniem prowadzi firmę w AIP Łódź, zdobywając kolejnych kontrahentów. Jak sama przyznaje, zaczynała od zera. – Najgorsze w moim przypadku nie było wcale napisanie dobrego biznesplanu, ale paraliżująca odpowiedzialność za stronę prawną. Na szczęście znajomy polecił mi fundację wspierającą biznes - wyjaśnia 21-letnia dziś pani biznesmen.

Właśnie za odprowadzanie podatku oraz wystawianie faktur odpowiada AIP. W zamian pobiera opłatę 250 zł.Logo najlepiej rozwijającej się internetowej firmy w AIP / Fot. Ł.Pietrzak
-To nie jest wcale takie proste, żeby utrzymać biznes - śmieje się Łukasz Pietrzak, szef internetowego sklepu z niesamowitymi gadżetami. Firmę założył rok temu, mając zaledwie 18 lat. Dzisiaj realizuje zamówienia dla firm z całego kraju. Swój sukces zawdzięcza niesamowitej kreatywności i ofiarności dla pomysłu. W swojej ofercie ma między innymi grzejące serduszka, telefony w kształcie butelki piwa, czy świecące okulary na imprezę. - Cel do końca studiów? Przyświeca mi kilka celów. Pierwszy : zrobić wszystko, aby każdy kto chce kupić prezent, zajrzał do naszego sklepu. Drugi: wyprzedzić Amazon.com i zdobyć pierwszy milion - zapowiada z animuszem.
- Na wiele rzeczy dalej nie mamy pieniędzy, np. domenę internetową, dlatego ciągle sprzedajemy na www.blackswan.na.allegro.pl . A jak wiadomo biznes z allegro to rzecz kosztowna - podsumowuje.

70% firm skupionych w Inkubatorze zajmuje się branżą IT i usługami internetowymi, a jest ich blisko 2 tysiące.
Młodzi mają wyobraźnię i chęci - to jest ich atutem. Przynajmniej na razie musi tak pozostać. Na najlepszych czeka długo oczekiwana nagroda- posada szefa w dobrze prosperującej firmie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Przestań;) Tak naprawde to ich "biznesy" dopiero raczkują na tle nawet średnich firm,ale fajnie,że tak wczesnie biora się do działania;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A na co im promocja? Za granicą nie zjedzą ich polskie podatki, zarobią trzy razy więcej i bardziej sie ich doceni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I właśnie takich młodych ludzi trzeba promować, żeby zostali w kraju. Oby było jak najwięcej inicjatyw zakończonych sukcesem!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Starsi zaradni ludzie też mogą budować ten kraj i nie wyciągać ręki po zapomogi.
Starsi do biznesu !!! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo Fea`raneruial

Komentarz został ukrytyrozwiń

znajdą miejsce gdzie biurokracja nie będzie im tak siedzieć na karkach i zwieją
jeśli tylko mają troszkę oleju w głowie zwieją

Komentarz został ukrytyrozwiń

oby tylko wszyscy nie wyjechali...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 05.04.2009 20:56

Rewelacja ! Brawo! Oby tak dalej.
Młodzi , zaradni ludzie, będą budować ten kraj, nie wyciągając ręki po zapomogi.
Młodzież do biznesu !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.