Facebook Google+ Twitter

Studenckie nagrody dziennikarskie Mediatory rozdane po raz siódmy

15 tys. adeptów sztuki dziennikarstwa z całej Polski przyznało narody ludziom mediów. W dziewięciu kategoriach wyróżniono osobowości świata radia czy telewizji. AuTORryetem w tym roku został ks. Adam Boniecki.

Ks. Adam Boniecki, redaktor naczelny Tygodnika Powszechnego został nagrodzony jako AuTORytet / Fot. Piotr DrabikDo grona kilkudziesięciu postaci świata mediów, nagrodzonych w ciągu kilku lat przez studentów dziennikarstwa całego kraju, w sobotni wieczór dołączyły kolejne. Siódma gala rozdania Mediatorów, nagród przyznawanych z inicjatywy krakowskich żaków od 2007 r., ponownie odbyła się w Auditorium Maximum UJ. W najważniejszej kategorii AuTORytet, przyznanej za profesjonalizm i trzymanie najwyższych standardów został nagrodzony ks. Adam Boniecki. Redaktor naczelny "Tygodnika Powszechnego" chętnie opowiadał o kulisach swojej pracy, z niezmiennym poczuciem humoru.

Wśród nagrodzonych znalazł się również Filip Chajzer (Dzień Dobry TVN), a kategorii AkumulaTOR / Fot. Piotr DrabikTytułem TORpedy został uhonorowany Tomasz Skory (RMF FM), który znany jest ze swoje zamiłowania do przekazywania informacji w 140-znakach (jak sam przyznał, dziennie wysyła 9 postów na twitterze). Za najbardziej spektakularną publikację w kategorii DetonaTOR został nagrodzony Mariusz Szczygieł (Duży Format). Podczas gali przyznał, że po publikacji reportażu "Śliczny i posłuszny", pisało do niego wielu rodziców z deklaracjami, że nigdy już nie uderzą swoich dzieci. Za nietuzinkowe podejście do pospolitych tematów, statuetkę w kategorii AkumulaTOR otrzymał Filip Chajzer (Dzień Dobry TVN). Dziennikarz na scenie pojawił się ze swoim operatorem, którego jak wyznał "zna lepiej niż własną matkę".

Najbardziej zaskakującym laureatem było Historia prześladowanych w Ugandzie homoseksualistów, opisana w reportażu "Zabić geja", przyniosła Agacie Grzybowskiej i Wojciechowi Karpieszukowi (Gazeta Wyborcza) wyróżnienie ObserwaTOR. W imieniu reporterskiego tandemu, nagrodę odebrał Karpieszuk, ponieważ jego koleżanka po fachu przygotowuje kolejną relację, z kijowskich protestów. Chwilę wcześniej, na kanapie dla laureatów pojawili się Cezary Gmyz (dziś "Do Rzeczy") i Krzysztof Feusette (dziś "W Sieci"), którzy odebrali wyróżnienie w imieniu dziennikarzy, którzy odeszli z redakcji "Uważam Rze". Solidarność ze zwolnionym redaktorem naczelnym Pawłem Lisickim została nagrodzona w kategorii ProwokaTOR.

Najbardziej niecodzienny krój podczas gali zaprezentował Piotr Twórcy programu telewizyjnego WOK - Wszystko o Kulturze zdobyli najwięcej głosów studenckich w rywalizacji InicjaTOR. Statuetkę w imieniu redakcji audycji odebrał w Krakowie Szymon Kloska, który w WOK wraz z Antoniną Turnau opowiada o książkach. Znany w środowisku prawniczych i internetowym Piotr "VaGla" Walgowski, wygrał w kategorii ReformaTOR, za interweniowanie na swoim blogu w kwestiach przemilczanych przez inne media. Michał Krzymowski (Newsweek Polska) został natomiast wskazany przez studentów jako publicystę, który najmocniej wpływa na ich światopogląd. Dziennikarz odsłaniający kulisy polskiej polityki, otrzymał statuetkę jako NawigaTOR.

Siódma edycja plebiscytu MediaTory, w którym wystartował w 2007 roku skupia studentów dziennikarstwa z całej polski. Wskazują oraz nagradzają oni najważniejsze i najbardziej wartościowe, ich zdaniem, zjawiska w polskich mediach. Podczas tegorocznej edycji, do głosowania uprawnionych było blisko 15 tys. studentów z 19 publicznych i prywatnych uczelni.

Oprawę muzyczną gali zapewnił krakowski DJ, Gromee wraz ze swoim zespołem / Fot. Piotr DrabikNa zdjęciu, nagrodzony w kategorii TORpeda Tomasz Skory (RMF FM) / Fot. Piotr Drabik
Na zdjęciu, laureat w kategorii NawigaTOR Michał Krzymowski (Newsweek) / Fot. Piotr DrabikO kulisach swojej 15-letniej kariery studenckiej opowiadał Mariusz Szczygiel (Duży Format), nagrodzony w kategorii DetonaTOR / Fot. Piotr Drabik
Studenckie nagrody dziennikarskie przyznawane są w Krakowie od 2007 r. / Fot. Piotr DrabikW kategorii ObserwaTOR triumfowali Agata Grzybowska i Wojciech Karpieszuk, który w imieniu tandemu odebrał nagrodę / Fot. Piotr Drabik
W kategorii InicjaTOR bezkonkurencyjny okazał się program TVP 2 WOK - Wszystko O Kulturze / Fot. Piotr DrabikWszyscy nagrodzeni podczas tegorocznej gali Mediatorów laureaci na jednym zdjęciu / Fot. Piotr Drabik

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Zgłosiłem ten komentarz redakcji, miesięczny odpoczynek ci się przyda.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Piotr Drabik
Każdemu może się zdarzyć :)
A co do wypowiedzi Tomka, to dla niego to są szczury, jednak jego opinia jest warta tyle samo co jego argumentacja. Nie istnieje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To szczury, ciut niższa kategoria od "gwiazdy".

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Tomek Staszewski - a Cezary Gmyz i Krzysztof Feusette to nie przedstawiciele ''niezależnych, patriotycznych, rzetelnych'' mediów?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Żadnej gwiazdy ''niezależnych, patriotycznych, rzetelnych '' mediów?
Zmowa ? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Bartłomiej Bąk - dziękuję za zwrócenie uwagi, jak mogło mi wcześniej to umknąć?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Proponuję lekką zmianę tytułu

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 08.12.2013 16:24

Michał Krzymowski - brawo!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.