Facebook Google+ Twitter

Studenckie wakacje

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-07-03 10:20

Zaczął się sezon urlopowy i tak długo przez wielu wyczekiwane wakacje. Znów będziemy odpoczywać nad morzem, w górach, a niektórzy wybiorą się z pewnością w tropiki.

 / Fot. Maciej Czajkowski PAPChyba najbardziej zapracowaną grupą w czasie wakacji są studenci. Sama jestem studentką i wiem, jak będą wyglądać moje wakacje: wpierw praca (bo, każdy chce mieć przecież kilka swoich własnych groszy), a potem praktyki. Prawie wszyscy moi znajomi – także studenci – spędzą te wakacje równie pracowicie. Jedni wyjadą za granicę, drudzy w Polsce będą pracować za najniższą stawkę, aby tylko zarobić tych kilka groszy. Ale nikt się temu nie dziwi i prawie nikt się temu nie sprzeciwia. Mówią, że skoro pracodawca przyjmuje ich tylko na miesiąc czy dwa, to nie może dać im najwyższej stawki. I tak jest co roku.

Jednak teraz, nawet tej najmniej opłacanej pracy zaczyna brakować. Dzisiaj byłam kolejny raz w firmie, w której pracuję, aby zapytać się o jakiekolwiek zlecenia. - Niestety nie mamy teraz żadnych zamówień. Jeśli coś się zmieni, damy znać. Proszę czekać na telefon – mówi moja pracodawczyni. I tak jest już od trzech tygodni. Nawet duże hipermarkety, które w czasie wakacji zazwyczaj potrzebowały dodatkowych rąk do pracy, teraz nie przyjmują nikogo.

Kolejnym zajęciem studentów w czasie wakacji są letnie praktyki i staże. Niektóre uczelnie same załatwiają je swoim studentom. Jednak większość, musi ich sobie poszukać sama. Najgorzej mają się studenci studiów humanistycznych. Jest ich bardzo wielu i o dobrą praktykę naprawdę trudno. I choć większość ją znajduje, to niekoniecznie tam, gdzie by się chciało.
W taki sposób mijają studentom całe wakacje. Niektórym udaje się wyjechać gdzieś na trochę, ale większość woli popracować kilka dni dłużej.

Tych nieszczęśników, którym nie udało się zakończyć sesji w czerwcu, czekają jeszcze wrześniowe poprawki. Zresztą sama myśl o wrześniu niektórym w ogóle nie pozwala cieszyć się wakacjami. Nie mogą „psychicznie odpocząć”, ponieważ kilka wolnych chwil pomiędzy pracą a praktyką muszą poświęcić na naukę. I gdzie tu znaleźć czas na zregenerowanie sił przed następnym rokiem akademickim? Śmiało można więc zaproponować twierdzenie, na przekór obiegowej opinii, że „ciężkie jest życie studenta”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.