Facebook Google+ Twitter

Student 2009, czyli jak to się robi we Włocławku

Włocławek dużym miastem nie jest, ale łatwo można się w nim zgubić. Dotyczy to zwłaszcza świeżo upieczonych studentów, którzy miasta nie znają. Dla nich przede wszystkim powstał ten krótki przewodnik.

We Włocławku działa kilka uczelni wyższych: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, Wydział zamiejscowy Wyższej Szkoły Informatyki w Łodzi, Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna,
Wyższa Szkoła Techniki i Przedsiębiorczości we Włocławku, Wyższe Seminarium Duchowne.
Jeżeli jesteś studentem jednej z nich to gratuluję i podaję kilka głównych informacji dotyczących komunikacji w mieście, miejsc gdzie można się smacznie i tanio posilić oraz miejsc, gdzie można spędzić czas po zajęciach.

Gdzie mieszkać
Pewnie każdy student, który do Włocławka się wybiera, ma już zapewnione miejsce zamieszkania, ale dla tych mniej zapobiegliwych czy zajętych podaję kilka propozycji, gdzie można się zatrzymać:

- Akademik PWSZ we Włocławku przy ul. Obrońców Wisły 1921 nr 21/25 - do dyspozycji jest 67 pokoi 1- (260 zł/miesiąc) i 2-osobowych (230 zł/miesiąc) z prysznicem, umywalką i lodówką w każdym pokoju, możliwością podłączenia internetu, parkingiem dla samochodów, barem, dużą salą gimnastyczną, siłownią oraz kilkoma mniejszymi salami do fitnessu. Akademik znajduje się po drugiej stronie Wisły, kawałek od centrum miasta. Autobusy, które dojeżdżają pod akademik: 1 (trzeba dojść), 6, 7, 9.

- Bursa Szkolna nr 2 - ul. Mechaników 1 - znajduje się trzy metry od PWSZ (Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej). Bursa skupia młodzież z różnych szkół: gimnazjalistów, licealistów i studentów. Do dyspozycji są pokoje 1-, 2- i 3-osobowe, łazienka i prysznice znajdują się na korytarzu.

Studentom ceniącym ciszę i spokój proponuję wynajem mieszkania bądź pokoju. Ceny pokoi we Włocławku wahają się od 200 do nawet 600 zł. Ogłoszeń można szukać w lokalnych gazetach i na stronach internetowych miasta, m.in. na stronie lokalnego serwisu q4.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Oj tak, zgadzam się... Cyganka i Żabia tylko dla odważnych...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na deptaku we Włocławku można często spotkać panów z tak zwanym tanim winem .Nie polecam bocznych uliczek jest tam niebezpiecznie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.