Facebook Google+ Twitter

Student 2009. Jak jeździć we Wrocławiu?

Stolicę Dolnego Śląska można poznać szukając tutaj krasnali lub jeżdżąc komunikacją miejską. Dziś nowym wrocławskim żakom podpowiadamy jak odnaleźć się w mieście niebieskich tramwajów i czerwono-żółtych autobusów.

Nazwy przystanków i pętli są powiązane z ich lokalizacją. / Fot. Tomasz SierpińskiWrocław najlepiej poznaje się po przystankach. Większość z nich swoje nazwy bierze od miejsc lub ulic, w których pobliżu się znajduje. "Rynek", "Urząd pracy", "Niedźwiedzia", "Jastrzębia", itd. Należy jednak uważać, bo zasada ta jest myląca. Przykładowo przystanek "Politechnika" wcale nie jest przy głównym kampusie wrocławskiej uczelni technicznej. Wysiadając na tym przystanku znajdziemy się w drugim końcu miasta, przy warsztatach wydziału mechanicznego tej uczelni. Kampus główny Politechniki Wrocławskiej, podobnie jak Uniwersytetu Przyrodniczego i Akademii Medycznej, mieści się w sąsiedztwie placu Grunwaldzkiego. Uniwersytet Ekonomiczny znajduje się w pobliżu PKS-u i zajezdni tramwajowej na Gaju lub Wrocławskiego Parku Wodnego. Najprościej znaleźć Uniwersytet Wrocławski - mieści się tuż przy Rynku, nad Odrą.

Aby się nie zgubić już pierwszego dnia, warto wydrukować sobie mapki z trasami autobusów i tramwajów ze strony miasta. Na tej stronie znajdziemy też informacje o zmianach (niestety częstych) w kursowaniu komunikacji zbiorowej i aktualne rozkłady jazdy. Niedawno wystartował we Wrocławiu system kodów 2D. Każdy przystanek w mieście jest opatrzony czarno-białym symbolem. Umożliwia on sprawdzenie rozkładu jazdy na konkretnym przystanku przez telefon komórkowy. Wystarczy mieć aparat w komórce i zainstalować specjalną, darmową aplikację.

Ulgowy bilet jednorazowy kosztuje 1,20 zł i obowiązuje w czasie dnia we wszystkich autobusach (poza pośpiesznymi) i tramwajach w granicach miasta, bez limitu czasowego. Ważny jest jednak tylko w pojeździe, w którym został skasowany. Można też kupić bilet kilkudniowy, miesięczny lub kwartalny. Na jedną, dwie lub wszystkie linie Szczegóły oczywiście na stronie miasta.

Od września w mieście pojawiło się sporo kontrolerów, więc przypominamy: skasuj bilet!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Myślę, że dla wrocławskich studentów przydatne informacje :-) Oczywiście (5*)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobry i potrzebny materiał;p

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzięki Tomek. niby oczywiste , a przydatne.
Ja jeżdżąc samochodem od 15 lat ostatnio musiałam wracać do domu tramwajem. Moje dziecko niezłe się uśmiało kiedy zadzwoniłam z pytaniem ... "hm... a jak sie kasuje bilet w nowym tramwaju skodzie?". Z przyciskiem otwierającym drzwi zmagał sie mój znajomy. tak stał i czekał - jak za jego studenckich czasów- aż się same drzwi otworzą - a tu ..niespodzianka! wracał na piechotę 2 przystanki :)))))))))))))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.