Facebook Google+ Twitter

Student 2009. Krańcówka i migawka, czyli jak jeździć po Łodzi?

Bilet miesięczny, ceny, tramwaje, autobusy. Czyli o tym jak wygląda kwestia komunikacji miejskiej w Łodzi. To wszystko w ramach akcji "Student w wielkim mieście", która ruszyła na łamach serwisu Wiadomości24.pl.

Czasami w godzinach komunikacyjnego szczytu podróż może się nieco wydłużyć. Warto wtedy skasować bilet 30 minutowy.  / Fot. Daniel SiwakŁódź na tle pozostałych miast w Polsce wygląda następująco: jest trzecim miastem w kraju pod względem liczby ludności (747.152 tys. mieszkańców) i czwartym miastem pod względem powierzchni (293,25 km kwadratowych).

Głównymi osiami komunikacyjnymi miasta są dwie trasy: północ - południe czyli Helenówek - Chocianowice/IKEA oraz wschód - zachód (nazywana także trasą W-Z) czyli Wyszyńskiego -Augustów. Na obydwu prym wiedzie komunikacja tramwajowa. Łodzi - w przeciwieństwie do Warszawy, Krakowa czy Wrocławia - nie da się poznać tylko po nazwach przystanków. Większość z nich tytułowana jest nazwą ulicy, na której się znajduje oraz ulicy, która jest w bezpośrednim sąsiedztwie przystanku (np. Zielona - Gdańska czy Narutowicza - Tramwajowa).

Większość z budynków należących do Uniwersytetu Łódzkiego, Politechniki Łódzkiej, Uniwersytetu Medycznego czy Akademii Muzycznej znajduje się w centrum lub bliskim jego sąsiedztwie. Zanim wybierzemy się na ślepo w pierwszą podróż na naszą uczelnię warto zapoznać się ze stroną Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Znajdziemy tam bieżące rozkłady jazdy wszystkich linii a także schematy linii tramwajowych, linii autobusowych oraz linii nocnych.

Polecam też wydrukowanie rozkładów jazdy interesujących nas linii i podróżowanie z nimi. Jest to dobre rozwiązanie szczególnie jesienią i zimą, ponieważ nie musimy stać kilkanaście minut na przystanku i marznąć. Ze strony Łódzkiej Komunikacji Tramwajowej można pobrać także mobilny rozkład jazdy na nasz telefon komórkowy.

Taryfa biletowa


Od kilku lat na terenie miasta Łodzi oraz kilku miejscowości znajdujących się blisko (m.in. Aleksandrów Łódzki, Lipiny, Skoszewy, Rzgów, Andrespol), które podpisały umowę z Zarządem Dróg i Transportu obowiązuje taryfa czasowa. Obowiązuje ona na liniach dziennych i nocnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.