Facebook Google+ Twitter

Student 2009. Żaku, znajdź swoją szufladę we Wrocławiu!

Na podania o miejsce w akademiku jest już za późno. Teraz pozostało szukanie lokum na własną rękę. Dziś nowym wrocławskim żakom podpowiadamy gdzie szukać stancji, pracy i tanich barów.

Widok na wrocławskie Osiedle Kosmonautów, jedną z tutejszych "Szuflandii". / Fot. Tomasz SierpińskiWe Wrocławiu jest ponad sto mostów, ale to jeszcze nie powód by pod nimi spać. Nawet krasnoludki mają w stolicy Dolnego Śląska swoją Szuflandię. Najwyższy czas znaleźć sobie lokum, czyli własną szufladę.

Sezon na wrocławskiej giełdzie mieszkań ponoć trwa cały rok. Nie jest jednak tajemnicą, że najwięcej ogłoszeń pojawia się w okresie od czerwca do października oraz na przełomie stycznia i lutego. Dawniej najpopularniejszym miejscem zamieszczania ogłoszeń była tablica przy siedzibie Zrzeszenie Studentów Polskich w tzw. Pałacyku przy ul. Kościuszki 34. W czasach internetu ogłoszenia publikowane są też na chatazaka.pl.

Oczywiście to nie jedyny serwis tego typu. Sporo ogłoszeń znajdziemy też na gumtree.pl i w banku stancji fundacji Manus. Niestety, fundacja pobiera opłaty za dostęp do danych teleadresowych. Manus prowadzi również serwis wokolkariery.pl, gdzie możemy znaleźć sporo branżowych ofert pracy i staży.

Jeśli interesuje nas praca dorywcza, np. kelnera lub sprzedawcy, najlepiej zapytać o nią osobiście w interesujących nas punktach. Dużym zainteresowaniem studentów cieszyły się oferty pracy multipleksów, sieciowych restauracji, sklepów i kawiarni.

Na szczególną uwagę zasługuje serwis dlastudenta.pl, gdzie prócz informacji z wrocławskiego kampusu, znajdziemy oferty pracy i przede wszystkim imponujący bank stancji. Dziennie publikowanych jest tu kilkadziesiąt ofert wynajmu miejscówek, pokoi a nawet całych mieszkań. Dzwoniąc, dla pewności dobrze jest zapytać czy podana cena zawiera już koszty mediów (tzw. rachunki) i ewentualną kaucje. W serwisie dlastudenta.pl warto też przestudiować bazę lokali gastronomicznych. Część z nich oferuje żakom zniżki. Jedną z ciekawszych promocji jest darmowe piwo za dwóję w indeksie. O zniżki dobrze jest też pytać w samym lokalu i mieć przy sobie legitymację.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.