Facebook Google+ Twitter

Student 2011. Gdzie bawić się w Katowicach?

Początek roku akademickiego to nie tylko ćwiczenia i długie godziny spędzone na aulach. Prawdziwie studenckie życie rozpoczyna się „po godzinach” - w pubach, stołówkach i na koncertach. Studencie, sprawdź, gdzie spędzać wolny czas na Śląsku.

Ulica Mariacka to ostatnio najpopularniejsze miejsce, w którym studenci spędzają wolne wieczory / Fot. WikipediaMiłośnikom tradycji wytrwali koneserzy życia studenckiego polecają klub „Kwadraty”. To jeden z najstarszych lokali dla studentów w Polsce i najstarszy na Śląsku - jego początki sięgają już 1965 roku. W Kwadratach, zlokalizowanych w Katowicach-Ligocie, koncertowały już takie gwiazdy jak Myslovitz, Kult, Dżem, czy też Kayah. Od dłuższego czasu przyciągający specyficznym klimatem klub proponuje żakom cykl ciekawych imprez tematycznych.

- Już w ubiegłym roku razem z przyjaciółmi po długiej przerwie odwiedziłam Kwadraty. Okazało się, że w soboty panie w lokalu mile widziane są... w spódniczkach. Pomysł mi się spodobał. Teraz z koleżankami regularnie wpadamy na „sukienkowe imprezy” - śmieje się Joanna Zimnicka, 21-letnia katowiczanka.

Czytaj także: Student 2011. Praca podczas studiów. Jak ją znaleźć?

Sukces pierwszej zabawy „Ladies Night” sprawił, że postanowiono kontynuować projekt co sobotę. Idea imprezy polega na powrocie do stylu lat 50., kiedy to panie na wszelkie ważniejsze okazje zakładały sukienki. Śląskie studentki, odwiedzające Kwadraty, nie muszą spełniać żadnych wymogów co do długości stroju, stylu, czy też materiału. W ten dzień wstęp do muzycznego szaleństwa jest dla nich zupełnie bezpłatny.

Nowoczesność, efekty wizualne i dużo przestrzeni - tego od klubów oczekuje dzisiaj brać studencka, która zamiast kameralnych miejsc, woli zabawę w większym formacie.

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.