Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2301 miejsce

Student 2011. Indywidualny Tok Studiów a IOS - czym się różnią?

Indywidualny Tok Studiów i Indywidualna Organizacja Studiów to nie tożsame programy. Na czym polegają i kto może się o nie ubiegać podpowiadamy w tym materiale.

Jak podaje Gazeta Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Indywidualny Tok Studiów (ITS), określany również jako IPS (Indywidualny Program Studiów) i IPPS (Indywidualny Plan i Program Studiów), jest często mylony z Indywidualną Organizacją Studiów (IOS).

IOS jest przyznawana przez dziekana odpowiedniego wydziału na okres jednego semestru lub roku studiów. Przysługuje osobom znajdującym się w specyficznej sytuacji życiowej bądź naukowej, m.in. niepełnosprawnym, samotnie wychowującym dziecko czy studentom równoległym.

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie kieruje IOS także do studentów "szczególnie zaangażowanych w działalność społeczną" oraz sportową (na szczeblu ogólnokrajowym). Możliwość uzyskania IOS mają też osoby odbywające część studiów na innych uczelniach krajowych (program MOST) lub zagranicznych (program ERASMUS).

O Indywidualny Tok Studiów natomiast może ubiegać się student, który ukończył pierwszy lub drugi rok studiów (w zależności od wymogów uczelni). W tym przypadku brana jest pod uwagę średnia ocen (najczęściej 4,0 bądź 4,5).

Warunek odpowiedniej średniej wiąże się z charakterem ITS. Program jest przeznaczony dla tych, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę w ramach konkretnej dziedziny lub specjalności. Indywidualny Tok Studiów umożliwia ukierunkowanie edukacji pod względem własnych zainteresowań i zdolności, a także udział w pracach naukowo-badawczych.

Czym jeszcze wyróżnia się ITS? Studenta nadzoruje opiekun naukowy. Może nim zostać pracownik akademicki na stanowisku co najmniej adiunkta. Wspólnie ustalają oni harmonogram zajęć, a przede wszystkim terminy odbywania przedmiotów, zaliczeń i egzaminów. Wyboru opiekuna naukowego dokonuje sam student, jednak musi on zostać zaakceptowany przez dziekana.

Odpowiedź na komentarze do artykułu: Student 2011. Jak przetrwać, studiując dwa kierunki równocześnie

Do Wiadomości24 możesz dodać
własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.