Facebook Google+ Twitter

Student 2011. Jak dojechać na uczelnię? Komunikacja miejska w Lublinie

Rozpoczęcie roku akademickiego przynosi młodym żakom wiele stresów. Warto zatem jeszcze we wrześniu sprawdzić, jak dojechać do poszczególnych kampusów, aby nie martwić się tym w ostatniej chwili.

licencja: GNU Licencja Wolnej Dokumentacji w wersji 1.2 / Fot. PawelrmSposób dojazdu na uczelnię jest jedną z ważniejszych kwestii, które wymagają przygotowania przed 1 października. Nie warto liczyć na to, że "jakoś to będzie" – spóźnienia i nieobecności nie są mile widziane, zwłaszcza na pierwszych spotkaniach. Poznanie sieci miejskich ulic i sposobów ich pokonania jest szczególnie ważne dla osób, które przyjeżdżają do "ośrodków akademickich" z mniejszych miejscowości. I choć w Lublinie nie ma aż tak wiele sposobów na dojazd na uczelnię, jak np. w Warszawie, sieć komunikacyjna wymaga wcześniejszego, choćby przelotnego, przestudiowania.

Czytaj także: Student 2011 z nosem w książkach. Pomoce naukowe w Lublinie

Parkingi
Mimo iż posiadacze własnych samochodów nie muszą martwić się o bilety i znajomość rozkładów jazdy autobusów, nie można powiedzieć, że nie spotykają się z problemami związanymi z dojazdami na uczelnię. Podstawowym bowiem kłopotem jest deficyt miejsc parkingowych w pobliżu budynków poszczególnych wydziałów. Do niedawna była to prawdziwa zmora chociażby gmachu głównego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego - posiadał on bowiem tylko kilkanaście miejsc parkingowych od frontu i pod Collegium Jana Pawła II. Niedługo zostanie otwarty powstający od zeszłego roku duży parking za uczelnią, co, miejmy nadzieję, choć w części rozładuje nieustające korki.

Czytaj więcej: Jak przetrwać, studiując dwa kierunki równocześnie

Do tej pory władze KUL radzą zostawiać samochody na placu za budynkami zespołu szkół budowlanych i chemicznych, na który można wjechać od strony ul. Długosza, skręcając w prawo, w ostatnią uliczkę przed sygnalizacją świetlną. Choć władze miasta obiecały wiele nowych miejsc parkingowych, chociażby w miasteczku akademickim, na początku roku akademickiego problem z zaparkowaniem na pewno nie zniknie.

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.