Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12351 miejsce

Student 2011. Jak najeść się za grosze w Krakowie?

W tym tekście poradzimy, gdzie można tanio i dobrze zjeść w Krakowie. Klimat, jakość i przede wszystkim ceny krakowskich lokali znane są na całym świecie. My będziemy pisać tylko o miejscach, które odpowiadają portfelowi zwyczajnego żaka.

 / Fot. EPA/ORESTIS PANAGIOTOUNiemniej jednak, podczas studiów, zwłaszcza w innym mieście, budżet przeciętnego studenta jest ciągle nadwyrężony. Wynajem mieszkania, rachunki, bilety komunikacji miejskiej, ksero - to tylko niektóre wydatki miesięczne związane z życiem studenckim. Tymczasem codziennie trzeba dbać o to, by w lodówce znajdowało się coś więcej niż tylko światło. Najczęściej jednak studenci nie przygotowują posiłków sami, lecz wybierają się do barów mlecznych i innych lokali gastronomicznych.

- Jedzenie na mieście, w pobliżu uczelni, opłaca się finansowo i czasowo - przyznaje Anna, studenta V roku politologii na UJ. - Nie trzeba tracić cennego czasu na gotowanie, lepiej iść do baru mlecznego i najeść się za niecałe 10 zł - dodaje.

Zobacz też: Student 2011. Jak przetrwać studiując dwa kierunki równocześnie

Tanio i smacznie poskromić głód zdołamy przy ul. Daszyńskiego 19, gdzie znajduje się bar "Targowy". Charakterystyczne cechy tego miejsca to jedenaście ciągle zajętych stolików, plastikowe sztućce i wieczna kolejka przy kasie. Jednak swoje wystać w niej warto. Czas podania waha się w granicach 3 do 7 minut. Natomiast ceny są podobne do innych tego rodzaju bufetów. Na talerz grzybowej lub fasolowej wydamy jedynie 1,94 zł. Z kolei pierogi ruskie czy naleśniki będą kosztowały nas ok. 4 zł, w zależności od farszu. Ceny dań mięsnych również cieszą portfel i żołądek - gołąbki w sosie pomidorowym 4,70 zł, kotlet schabowy 6,34 zł, żeberka 6,40 zł, bigos tylko 4,10 zł.

Lokal posiada swoją stronę na portalu facebook.pl, gdzie można zapoznać się z aktualnym menu i przeczytać pozytywne i polecające opinie.

Polecić warto również bar "Pod Temidą" na ul. Grodzkiej 43. Lokal istnieje od 1995 roku i posiada 3 duże sale z 80 miejscami konsumpcyjnymi. Wnętrza nie można nazwać bogatym, jednak drewniany stół i krzesło do siedzenia znajdzie się dla każdego. W menu możemy natrafić m.in. na jajecznicę na kiełbasie za 3,90 zł, barszcz czerwony z krokietem z kapustą za 3,80 zł, sałatkę z kurczakiem za 2,50 zł, placki ziemniaczane z sosem myśliwskim za 8,50 zł oraz kotlet schabowy, ziemniaki i kapustę zasmażaną za 13 zł.

Strona baru "Pod Temidą".

Czytaj dalej ->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Art. 70 Konstytucji RP:

1.- Każdy ma prawo do nauki. Nauka do 18 roku życia jest obowiązkowa. Sposób wykonywania obowiązku szkolnego określa ustawa.

2.- Nauka w szkołach publicznych jest bezpłatna. Ustawa może dopuścić świadczenie niektórych usług edukacyjnych przez publiczne szkoły wyższe za odpłatnością.

3.- Rodzice mają wolność wyboru dla swoich dzieci szkół innych niż publiczne. Obywatele i instytucje mają prawo zakładania szkół podstawowych, ponadpodstawowych i wyższych oraz zakładów wychowawczych. Warunki zakładania i działalności szkół niepublicznych oraz udziału władz publicznych w ich finansowaniu, a także zasady nadzoru pedagogicznego nad szkołami i zakładami wychowawczymi, określa ustawa.

4.- Władze publiczne zapewniają obywatelom powszechny i równy dostęp do wykształcenia. W tym celu tworzą i wspierają systemy indywidualnej pomocy finansowej i organizacyjnej dla uczniów i studentów. Warunki udzielania pomocy określa ustawa.

5.- Zapewnia się autonomię szkół wyższych na zasadach określonych w ustawie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

w królestwie pierożka jeszcze nie byłam, ale skoro mówisz, że mamusiowe jedzonko to chętnie się wybiorę :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A na pierożkach w królestwie pierożków ktoś był?:) Mamusiowe jedzonko na studencką kieszeń:D

Komentarz został ukrytyrozwiń

ja też lubię zalipianki, kiedyś jak miałam więcej czasu to ze znajomymi zawsze w przerwach między wykładami chodziliśmy na danie dnia :) według mnie bardzo smacznie i tanio :) Popieram poprzedniczkę!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polecam kawiarnio-restaurację U Zalipianek na Szewskiej :)
Mają na prawdę świetne jedzenie, super ceny, bardzo klimatyczne miejsce, super wystrój, mnie to bardzo urzekło :)
Chętnie tam wracam :)
Polecam wszystkim :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja od siebie mogę polecić barykrakow.pl
Nie są to typowe bary mleczne, fajny wystrój,
można się najeść za grosze (obiady od 6 zł),
bardzo smaczne jedzonko no i blisko centrum :)
Pozdrawiam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
xyz
  • xyz
  • 09.09.2011 11:25

Barko Koko, warto tam zjeść, miło, przytulnie tanio i w trochę lepszym wystroju niż bary mleczne

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nazwa " u Kapusty" funkcjonowała nie tylko przed wojną, ale również po wojnie:) Będąc na studiach właśnie w latach siedemdziesiątych, często chodziliśmy tam na pierogi z kapustą i grzybami albo ruskie. Zdobycie wolnego miejsca często graniczyło z cudem, ale zawsze było smacznie i tanio.
B ył też slynny bar mleczny na Siennej-z mlekiem i kaszą gryczaną ,oj aż łezka w oku się kreci

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.