Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23816 miejsce

Student 2011. Komunikacja miejska we Wrocławiu - jakie bilety kupić?

Studencie, nie jesteś pewny jakie bilety komunikacji miejskiej kupić we Wrocławiu? Nie wiesz jeszcze do końca, jak funkcjonuje URBANCARD? Oto kilka wskazówek o tym, o czym warto pamiętać korzystając z MPK.

Bilety komunikacji miejskiej. Jakie są zniżki dla studentów


MPK Wrocław / Fot. Tenautomatix (CC-BY 3.0)Studenci we Wrocławiu, tak jak w każdym większym mieście, posiadają specjalne finansowe przywileje. Ulga na wszystkie linie w granicach Wrocławia wynosi 50 proc. Cena biletu ulgowego zależy też od tego czy chcemy zakupić go na dwie czy na wszystkie linie, na połączenia poza obrębem, czy też w granicach miasta. Różnica w cenie zależy również od tego, czy posiadać chcemy bilet imienny, czy na okaziciela.

Ze zniżką studencką podstawowy bilet jednorazowy na linie normalne w granicach miasta kosztuje 1,20 zł. Nie wystarczy on jednak, jeśli wyjeżdżamy poza obręb Wrocławia. W tym przypadku musimy zaopatrzyć się w bilet za 1,30 zł. Podobnie, gdy wsiadamy w autobus pospieszny lub nocny (1,40 zł). Różnica w cenie jest niewielka, ale nieświadomość rodzajów biletu może przysporzyć nam kłopotów przy najbliższej kontroli.

Jeśli więc nie jesteśmy przekonani jakiego rodzaju jest autobus, z którego chcemy skorzystać, a mamy pewność, że podróż nie będzie trwała więcej niż 30 lub 60 min, można zaopatrzyć się w bilet czasowy odpowiednio za 1,20 zł lub 1,80 zł, który uprawnia nas do korzystania z linii pospiesznych, nocnych i poza granicami miasta.

Często zapominamy o wykupieniu biletu dla zwierząt lub bagażu. Jeśli nie mamy szczęścia, przy kontroli biletu możemy zostać za to ukarani. Z tego to powodu lepiej skasować dodatkowy jednorazowy bilet.

Dla studentów najbardziej opłacalne są bilety czasowe. Bilet imienny miesięczny na wybrane 2 linie normalne lub pospieszne, w granicach i poza granicami miasta kosztuje 24 zł. Bilet na wszystkie linie normalne w granicach miasta to 40 zł. Przy zakupie biletu na wszystkie możliwe linie we Wrocławiu (normalne, pospieszne, nocne) zapłacimy 49 zł. Kupić też możemy bilety 3-miesięczne lub semestralne, a ich dokładne ceny znajdują się na stronie MPK.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.