Facebook Google+ Twitter

Student 2011. Kredyt studencki - informacje w pigułce

15 listopada bieżącego roku upływa termin składania wniosków o kredyt studencki. Kto może się o niego ubiegać? Na jaki okres jest udzielany? Ile wynosi miesięczna transza? Czy jest możliwość częściowego umorzenia?

Ostrołęka, oddział banku BGŻ S.A. / Fot. Piotr Brichacek (Briho), licencja CC 3.0 Kto może ubiegać się o kredyt studencki?

O kredyt studencki może ubiegać się każdy student, bez względu na formę studiów (stacjonarne lub niestacjonarne), czy typ uczelni (publiczna czy prywatna). Jedynym warunkiem jest rozpoczęcie studiów przed ukończeniem 25. roku życia. Pierwszeństwo w otrzymaniu kredytu mają osoby będące w trudnej sytuacji materialnej. Od roku akademickiego 2010/2011 studenci, którzy zostali pozbawieni całkowicie opieki rodzicielskiej lub których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 600 zł, mogą wziąć kredyt bez poręczenia. Gwarantuje im to Skarb Państwa. Jeśli student zamieszkuje na wsi, może starać się o poręczenie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Czytaj także: Student 2011. Kształcenie podyplomowe na UJ w Krakowie

Na jaki okres i w jakiej wysokości kredyt jest udzielany?

Kredyt studencki udzielany jest na okres studiów, maksymalnie na 6 lat. Wypłacany jest przez cały rok akademicki, z wyłączeniem miesięcy wakacyjnych - lipca i sierpnia. Miesięczna transza kredytu wynosi 400 lub 600 zł. Przez cały okres studiów magisterskich można więc otrzymać 30 tys. złotych, a gdy dodamy go tego studia doktoranckie - aż 54 tys. złotych.

Kiedy i na jakich warunkach rozpoczyna się spłata kredytu?

Spłata kredytu rozpoczyna się 2 lata od ukończenia studiów lub wcześniej. Trwa ona dwa razy dłużej niż okres jego pobierania. Rata kredytu również wynosi połowę z transzy miesięcznej, którą student otrzymywał. Reasumując, student otrzymuje 600 zł przez 50 miesięcy, a spłaca 300 zł przez 100 miesięcy (8 lat).

Czytaj także: Student 2011. Jak najeść się za grosze w Krakowie?

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

nm
  • nm
  • 20.10.2011 22:00

Już nie ma transzy 400 zł jest tylko jedna 600 zł. Nie aktualne informacje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.