Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16356 miejsce

Student 2011. Praca podczas studiów. Jak ją znaleźć?

Wielu studentów decyduje się na połączenie studiów dziennych z pracą. To rozwiązanie może okazać się owocne w przyszłej karierze, ale sama chęć podjęcia pracy to jednak za mało. Trzeba jeszcze wiedzieć gdzie szukać, jak szukać i czego szukać!

 / Fot. John N., własność publiczna / wikipediaW obliczu opublikowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej raportu "Młodzi 2011", który donosi, że prawie pół miliona młodych poniżej 25. roku życia nie ma pracy, postanowiliśmy przyjść studentom z pomocą.

Niepokojący jest fakt, że większość tej grupy bezrobotnych stanowią absolwenci szkół wyższych. Dlatego warto zdobywać doświadczenie już podczas studiów. Nawet z pozoru prosta i banalna praca może okazać się dla nas w przyszłości nieocenionym źródłem kontaktów zawodowych.

Zobacz również: Student 2011. Wybieramy współlokatora. O czym musisz pamiętać?

Poszukiwania pracy rozpoczynamy od napisania dobrego życiorysu. Jeżeli pracodawca zaprasza na rozmowę kwalifikacyjną na podstawie CV, to wiadomo, że musi ono być na tyle dobre, by przykuć uwagę. Oczywiście nie liczy się tylko to, co w takim dokumencie wpiszemy, ale też jak to zrobimy. Źle napisane curriculum vitae od razu skreśla nas w oczach pracodawcy, pokazuje, że jesteśmy po prostu niekompetentni. W internecie znajdziecie wiele portali oferujących darmowe porady w samodzielnym napisaniu życiorysu. Jeżeli macie wątpliwości, co do poprawności swojego CV warto tam zajrzeć i je rozwiać.

Więcej: Jak napisać CV? (www.praca.gratka.pl)

Szukaj też na: Jak napisać CV? (www.cvtips.pl)

Zobacz również: Student 2011. Gdzie pójść po zajęciach w Warszawie?

Kolejnym krokiem w poszukiwaniu pracy będzie znalezienie baz ofert. Tutaj najwięcej możliwości jest chyba w internecie. Stron z ogłoszeniami jest mnóstwo. Taką bazą jest na przykład portal gratka.pl. Znajdziesz tam prawie 8 tys. ofert pracy w różnych polskich miastach.

Zobacz: portal gratka.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.